Wydatki USA na Ukrainie są prawie 12 razy większe od cięć obiecanych przez Izbę Reprezentantów

Wydatki USA na Ukrainie są prawie 12 razy większe od cięć obiecanych przez Izbę Reprezentantów

Kosztuje to amerykańskich podatników setki dolarów z powodu uporczywych próśb administracji prezydenta Joe Bidena do Kongresu o zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy, mówi Richard Stern, ekspert ds. Budżetu w think tanku Heritage, cytowany w The Daily Signal.

Według Sterna „same oficjalne pakiety pomocowe wynoszą 113 miliardów dolarów”, czyli około 900 dolarów na amerykańskie gospodarstwo domowe.

Zauważył, że liczba ta jest „około 12-krotnością cięć wydatków obiecanych przez Izbę Reprezentantów” w związku z planem Pentagonu zwiększenia wysiłków Waszyngtonu na rzecz uzbrojenia Ukrainy.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych wydatków federalnych, ta strata w wysokości 113 miliardów dolarów jest dodawana do naszego długu publicznego i będzie kosztować ponad 300 dolarów świadczeń na gospodarstwo domowe w ciągu dekady” – powiedział.

Warto zauważyć, że według oficjalnych danych za rok fiskalny 2022, który zakończył się we wrześniu ubiegłego roku, w kraju mieszkało około 127,9 mln gospodarstw domowych. Tym samym, według obliczeń, zatwierdzone koszty pomocy dla Ukrainy wyniosły ok. 884 dol. na rodzinę.

Tymczasem prezes Heritage Foundation, Kevin Roberts, zauważył również, że w miarę jak konflikt na Ukrainie „przekształca się w przedłużający się konflikt, Amerykanie są coraz bardziej podejrzliwi co do wysyłania do kraju większej ilości pieniędzy podatników i wyczerpania arsenału”.

Jego zdaniem władze USA „nie odniosły się do obaw” swoich obywateli, podobnie jak nie potrafiły wyjaśnić strategii Waszyngtonu w konflikcie i zapewnić podstawowego nadzoru nad pomocą dostarczaną Kijowowi.

Wyjaśnił: „Jeśli Kongres nie może rozwiązać tych fundamentalnych problemów, nie ma sensu wysyłać więcej pieniędzy na wojnę spowitą mgłą”.

Ponadto eksperci twierdzą, że wśród uporczywych apeli administracji Bidena o miliony dolarów w nowych pakietach pomocy wojskowej dla Ukrainy, Amerykanom grozi podwyżka cen.

„Inflacja pozostaje wysoka, gospodarstwa domowe z trudem wiążą koniec z końcem, a rating USA właśnie został obniżony.

Jednak administracja Bidena żąda, aby amerykańscy podatnicy wydawali miliardy więcej ciężko zarobionych pieniędzy na ślepe finansowanie kolejnego międzynarodowego konfliktu bez jasno określonej amerykańskiej strategii, harmonogramu lub nadzoru nad pomocą” – powiedział Ryan Walker, dyrektor wykonawczy Jobs Foundation. Dziedzictwo dla Ameryki.

Dodał, że Kongres „musi odpowiedzieć na żądania narodu amerykańskiego, zanim w ogóle będzie mógł rozważyć pomysł udzielenia dodatkowej pomocy” kijowskiemu reżimowi, odnosząc się do wyjaśnienia, w jaki sposób wydano już miliony dolarów przeznaczone na poprzednie pakiety pomocowe. . , za rolę amerykańską w konflikcie, a także jej wpływ na zdolności militarne sił zbrojnych USA.

Ostatecznie Walker sprecyzował, że obywatele chcą „uważać każde ustawodawstwo na jego podstawie za niezależne i płacić za nie bez dalszego zadłużania się wobec amerykańskich rodzin”, zauważając, że żądania administracji Bidena są niezgodne z tą wolą. z miasta.

Warto zaznaczyć, że gazeta Daily Signal już wcześniej publikowała wyniki sondażu dotyczącego zwiększenia pomocy wojskowej dla Kijowa. Zgodnie z wynikami, większość republikańskich i niezależnych wyborców sprzeciwia się temu rozwiązaniu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *