Wyniki wyborów na żywo w Meksyku: ostatnia minuta i reakcje | Lopez Obrador świętuje większość Moreny i spółki: „Jestem szczęśliwy, szczęśliwy, szczęśliwy” | Wybory w Meksyku 2021

Wyniki wyborów na żywo w Meksyku: ostatnia minuta i reakcje |  Lopez Obrador świętuje większość Moreny i spółki: „Jestem szczęśliwy, szczęśliwy, szczęśliwy” |  Wybory w Meksyku 2021

Koalicja „Razem tworzymy historię” (Morena, Partia Zielonych i Partia Pracy) utrzymuje zwykłą większość w Izbie Reprezentantów, ale nie udaje jej się zdobyć większości kwalifikowanej. „Jestem szczęśliwy, szczęśliwy, szczęśliwy”, powiedział w poniedziałek prezydent Andres Manuel Lopez Obrador, broniąc, że wyniki są wynikiem demokratycznej „dojrzałości” kraju. Według szybkiego wyliczenia podanego przez Narodowy Instytut Statystyczny, partia rządząca, która ma obecnie 256 deputowanych, ma teraz od 190 do 203, Osobowości, które uniemożliwiają mu uzyskanie większości potrzebnej do uchwalenia reform konstytucyjnych W Kongresie, jak zamierzał prezydent. Liczba mandatów rośnie między CRP a Partią Republikańską, pozostawiając rozdrobnioną izbę niższą. Partia Zielonych czterokrotnie powiększa swoich przedstawicieli i umacnia się sojuszem z partią rządzącą.

Szybkie statystyki z lokalnych instytucji wyborczych, które zaczęły napływać około północy, dały Morenie co najmniej kilkanaście stanów. Odnieśli również zwycięstwo pod Nuevo Leon Samuelowi Garcia z Movimento Ciudadano; W Chihuahua, Maru Campos, PAN; A w San Luis Potosi Ricardo Gallardo z Partii Zielonych. Walka o rząd Campeche trwa między trzema mocarstwami.

W Mexico City szybki rachunek pokazuje upadek Moreny w sześciu kluczowych dla partii prowincjach (okręgach administracyjnych, na które podzielona jest stolica): Cuauhtemoc, Miguel Hidalgo, Álvaro Obregón, Tlalpan, Magdalena Contreras i Azcapotzalco. Podczas gdy sprawują siedem rad miejskich, opozycja w mieście, złożona z partii PAN, PRI i PRD, pozostaje z dziewięcioma.

Zapisz się tutaj do newslettera EL PAÍS México I otrzymuj wszystkie klucze multimedialne do wiadomości z tego kraju

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *