Wyróżnia się krajowy pojedynek i spór sądowy z Panama Mining Company

Uczczenie ofiar inwazji wojskowej na Stany Zjednoczone w dniu ogłoszonym żałobą narodową, aw kończącym się dzisiaj tygodniu w Panamie wybuchł spór z firmą wydobywczą.

Sam prezydent republiki Laurentino Cortizo w protokole z pamiętnej daty 20 grudnia 1989 r. uznał, że państwo jest dłużnikiem ofiar agresji, która zasiała chaos i śmierć na przesmyku.

Cortizo zakwalifikował te wydarzenia jako tragiczne i podkreślił, że wstrząsnęły one krajem.

Zauważył, że „zbiorowy duch naszego narodu buduje się na uhonorowaniu naszego kraju, a naród Panamy jest wdzięczny braciom, którzy stracili życie”.

Działania rozpoczęły się wcześniej demonstracjami organizacji społecznych, które zorganizowały wiec w pobliżu ambasady USA w stolicy, aby potępić plany wojenne i ingerencję w wewnętrzne sprawy Kraju Kanału, politykę, która jest kontynuowana.

W rozmowie z prasą sekretarz generalny Narodowej Federacji Pracowników Budowlanych Sail Mendez odrzucił zbrodnię popełnioną na ludności cywilnej w zatłoczonych dzielnicach, kiedy Waszyngton, podobnie jak w innych krajach świata, narzucił swoją wolę prawem. bomb.

Ze swojej strony Komisja z 20 grudnia 1989 r., powołana do poszukiwania faktów, której mandat został przedłużony do 2025 r., ogłosiła pierwszą identyfikację z wykorzystaniem technologii DNA i przy pomocy Fundacji Antropologii Sądowej Gwatemali Ismaela Dorseya. Segura, jeden z tysięcy zaginionych obywateli.

Historycy szacują, że tak zwana Just Cause, której rzekomym celem było położenie kresu rzekomej dyktaturze, aresztowanie byłego generała Manuela Antonio Noriegi, przywrócenie demokracji i zapewnienie ludziom dobrobytu, w rzeczywistości sprowadziła śmierć na męczeńską dzielnicę El. Curillo.

W ciągu ostatnich siedmiu dni około 5941 pracowników Minera Panama wskazało, że nadal są wstrzymani po ogłoszeniu przez rząd zamknięcia operacji handlowych dla kanadyjskiej spółki zależnej First Quantum Minerals.

Przewodniczący związku pracowników Minera Panama, Francisco Diaz, powiedział prasie, że nie wiedzą, kto poniesie ich wynagrodzenie po wdrożeniu planu konserwacji projektu.

Program Asset Care ilustruje zamknięcie firmy w hrabstwie Donoso w prowincji Kowloon, która odmówiła podpisania nowej umowy z państwem na wydobycie miedzi, złota i srebra.

W tym względzie Diaz zauważył, że stan niepewności w grupie wzrósł od zeszłego poniedziałku, kiedy ogłoszono decyzję opublikowaną przez Ministerstwo Handlu i Przemysłu, która wyznaczyła firmie 10 dni roboczych na poinformowanie o krokach plan prac porządkowych.

To ostatnie powoduje zahamowanie eksportu miedzi skoncentrowanej i ogranicza do minimum pracę zakładów przetwórczych.

W związku z tym sporem Izba Górnicza w Panamie stwierdziła, że ​​ogłoszenie zamknięcia kopalni miedzi wywołało niepewność co do warunków inwestowania w kraju.

Kopalnia Panama Cobre jest największą prywatną inwestycją w kraju i według statystyk generuje 3,5 procent produktu krajowego brutto oraz tysiące bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy.


prasa łacińska

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.