Wyrzeknij się syjonistycznej przemocy wobec Palestyńczyków w Kostaryce – Prensa Latina

Wyrzeknij się syjonistycznej przemocy wobec Palestyńczyków w Kostaryce - Prensa Latina

„Naród palestyński przez wiele lat cierpiał z powodu wywłaszczania swoich ziem oraz nienawiści i przemocy ze strony Izraela, Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników” – czytamy w oświadczeniu organizacji.

W ostatnich dniach Izrael kontynuował zabójstwa narodu palestyńskiego, całkowite zabijanie rodzin i okaleczanie kobiet, dzieci i dziewcząt, i wskazuje na eskalację straszliwej syjonistycznej nienawiści, o której donosiły wszystkie media na całym świecie.

Grupa Solidarności wskazuje, że różne organizacje, niezależni działacze i komitety solidarności z narodem palestyńskim, antysyjonistycznymi Żydami i innymi organizują marsze i demonstracje, aby powstrzymać tę masakrę.

Jednak twierdzi, że wiele rządów deklarujących się jako demokracja milczy i jest współwinnych tego ludobójstwa i że Kostaryka nie jest wyjątkiem.

„Z oburzeniem obserwujemy, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Kostaryki powitało w tym czasie państwo Izrael i złożyło mu gratulacje z okazji 73. rocznicy uzyskania niepodległości 14 maja” – czytamy w oświadczeniu.

Organizacja kobieca Luisy González nie przewiduje, że rząd prezydenta Carlosa Alvaro i wiceprezydenta Epsy Campbella nie wyrazili solidarności z narodem palestyńskim, ale „jeśli poświęcili swój czas, aby pogratulować państwu Izrael, które dokonuje ludobójstwa”.

„Nasza polityka zagraniczna jest hańbą, która czyni nas partnerami w tych zgonach i oszpeceniach” – czytamy w oświadczeniu.

mem / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *