Wyrzeknij się syjonistycznej przemocy wobec Palestyńczyków w Kostaryce – Prensa Latina

Wyrzeknij się syjonistycznej przemocy wobec Palestyńczyków w Kostaryce - Prensa Latina

„Naród palestyński przez wiele lat cierpiał z powodu wywłaszczania swoich ziem oraz nienawiści i przemocy ze strony Izraela, Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników” – czytamy w oświadczeniu organizacji.

W ostatnich dniach Izrael kontynuował zabójstwa narodu palestyńskiego, całkowite zabijanie rodzin i okaleczanie kobiet, dzieci i dziewcząt, i wskazuje na eskalację straszliwej syjonistycznej nienawiści, o której donosiły wszystkie media na całym świecie.

Grupa Solidarności wskazuje, że różne organizacje, niezależni działacze i komitety solidarności z narodem palestyńskim, antysyjonistycznymi Żydami i innymi organizują marsze i demonstracje, aby powstrzymać tę masakrę.

Jednak twierdzi, że wiele rządów deklarujących się jako demokracja milczy i jest współwinnych tego ludobójstwa i że Kostaryka nie jest wyjątkiem.

„Z oburzeniem obserwujemy, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Kostaryki powitało w tym czasie państwo Izrael i złożyło mu gratulacje z okazji 73. rocznicy uzyskania niepodległości 14 maja” – czytamy w oświadczeniu.

Organizacja kobieca Luisy González nie przewiduje, że rząd prezydenta Carlosa Alvaro i wiceprezydenta Epsy Campbella nie wyrazili solidarności z narodem palestyńskim, ale „jeśli poświęcili swój czas, aby pogratulować państwu Izrael, które dokonuje ludobójstwa”.

„Nasza polityka zagraniczna jest hańbą, która czyni nas partnerami w tych zgonach i oszpeceniach” – czytamy w oświadczeniu.

mem / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *