Wystawa Mindtech rozpoczyna się w Vigo jako prezentacja innowacji dla sektora metalurgicznego

Dziś rano wzięło udział kilka władz instytucjonalnych w Galicji Oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przemysłu i Technologii Metalowych (Mindtech), Która startuje dzisiaj w swojej drugiej edycji w Ifevi in ​​Vigo. Wśród nich prezes Xunty, Alberto Núñez Feijóo, skorzystał z okazji, aby podkreślić Digitalizacja jako „niezbędne narzędzie”„Które pokieruje galicyjskim przemysłem w rewitalizacji po kryzysie Covid-19.

W ten sposób rozpoczęło się rekordowe forum dla iberyjskiego sektora przemysłowego, które od dziś do czwartku przyciągnie ponad 160 wystawców i ponad 50 prelegentów. Organizacja spodziewa się przyjmować tysiące odwiedzających dziennie ze wszystkich wiodących branż w tym sektorze, między innymi Motoryzacja, lotnictwo, obróbka metali, konstrukcje metalowe, odnawialne źródła energii, nowe technologie, dostawy lub inżynieria.

Na poziomie międzynarodowym w wystawie wezmą udział firmy Z Portugalii, Kolumbii, Meksyku, Polski, Grecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii m.in.

Podczas ceremonii otwarcia, która została zainaugurowana specjalnym występem muzycznym Kajmana i Buzy, przedstawiciele galerii i instytucji współpracujących podkreślali wagę tego spotkania jako Przeglądaj i przenoś, aby prowadzić regenerację po Covidie.

Wystawa jest organizowana przez Stowarzyszenie Przemysłów Metalurgicznych i Powiązanych Technologii Galicji i współpracuje instytucjonalnie z Xunta de Galicia, Concello de Vigo, Deputación de Pontevedra, Consorcio Zona Franca de Vigo, Abanca i Ifevi.

Duża obecność instytucjonalna

Abel Caballero, burmistrz Vigo, podkreślił podczas otwarcia wystawy, że „ Rdzeniem gospodarki jest przemysł, jego firmy i wszyscy ludzie że za tym. Integracja technologii, zrównoważonego rozwoju i środowiska, równe szanse, innowacja prowadzi nas do najlepszych produktów, z najlepszymi warunkami pracy i najlepszymi cenami. Mamy też bezprecedensową szansę na fundusze europejskie, które powinny wskazywać na przyszłość nowego etapu.”

Ze swojej strony Alberto Nunez Viejo zakończył ceremonię otwarcia podziękowaniem uczestnikom oraz galicyjskim firmom krajowym i międzynarodowym za udział w wystawie. “Przemysł metalurgiczny i związane z nim technologie stanowią 20% PKB, 57 000 pracowników, 4000 firm, 9000 milionów w eksporcie, a całkowita wielkość działalności to 12 000 milionów. Mamy do czynienia z ważnym sektorem pod względem zatrudnienia, bogactwa, PKB i eksportu. Mindtech pomoże wzmocnić naszą branżę w postpandemicznych ramach gospodarczych, które przyspieszyły transformację, gdzie cyfryzacja nie jest opcją: sztuczna inteligencja, robotyka, duże zbiory danych… Szanse, których nie przegapimy”.

Wspomniał w związku z tym, że Żadna z tych liczb nie byłaby możliwa bez sektorów obejmujących Wypłacalność Techniczną i Puls Innowacyjności Takich jak Automotive, Marine i Rozas Aerospace Pole.

Szef Xunty skorzystał z okazji, aby podkreślić, że w ramach planu rewitalizacji uruchomionego przez Xunta w celu złagodzenia skutków pandemii, który ma na celu zmobilizowanie 3000 milionów euro, przeznaczyli 115 milionów do digitalizacji. “I Skorzystamy z pieniędzy następne pokolenieOprócz dalszego ścisłego przestrzegania Przemysłu 4.0 wśród galicyjskich firm” zauważył, zauważając, że w latach 2017-2019 co piąta firma zatrudniająca powyżej dziesięciu pracowników prowadziła jakąś działalność innowacyjną.

Wykorzystał również to wydarzenie, aby to podkreślić Dzięki obchodom tych targów Vigo po raz kolejny stało się centrum branży obróbki metalijego innowacyjnych możliwości; Świadczy o pojawiających się możliwościach inwestycyjnych.

Premier Galicii zakończył również swoje wystąpienie, odnosząc się do: Międzynarodowy niedobór mikroprocesorów wpływa na branżę motoryzacyjną, jej zatrudnienie, rozliczenia i spółki zależne; A także wysokie ceny surowców i energii elektrycznej. W związku z tym zaapelował, aby „w ramach kompetencji każdej administracji” szukać wśród wszystkich formuł i rozwiązań.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *