Wywołujący panikę film Netflix: „To brutalne”

Wywołujący panikę film Netflix: „To brutalne”

  Horror został okrzyknięty przez widzów Netflix jako „brutalny i przyprawiający o mdłości”, którzy powiedzieli, że nie mogą wyrzucić z głowy polskiego filmu przez „tygodnie”.

  Otchłań piekła, film Bartosza M. Kowalskiego z 2022 roku, opowiada historię Marka, policjanta pod przykrywką, który infiltruje kościół w związku z serią zaginięć. Przepełniony „apokaliptycznym horrorem” ten polski terror nieoficjalnie pogrąża się w ciemną stronę klasztoru. Mimo że premiera The Abyss of Hell na Netflix w 2022 roku, wydaje się, że subskrybenci właśnie odkryli horror egzorcyzmów… a teraz po prostu nie mają dość.

  Minęły ponad dwa tygodnie odkąd cię widziałem Otchłań piekła na Netflix i utknęła mi w głowie! Ktoś napisał na Twitterze. Rada dla nowego horroru na Netflix, nic nie jedz podczas oglądania” – poradził jeden z widzów.

  Prawdopodobnie odnosili się do zamiłowania filmu Netflix do jedzenia przypominającego ścieki i rozkładających się ciał. „Horror z lat 80. o glinie, który ma zbadać złowrogą sektę na odludziu, całkowicie mnie wywarł na mnie… i KURWA” — napisał David Hughes, pisarz dla magazynu Empire.

  Ta treść jest importowana z Twittera. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

  „Otchłań piekła”: streszczenie filmu

  Jest rok 1957 w odległej Polsce, gdzie zrozpaczony katolicki ksiądz rzuca się na kościelny ołtarz, próbując zabić dziecko, którego skóra nosi pewien ślad. Czy Szatan staje się ciałem? Duchowny wydaje się być tego pewien, ale zostaje zastrzelony przez policję, zanim zdąży to potwierdzić swoim starym sztyletem. 30 lat później Marek (Piotr Żurawski) przybywa do skupiska budynków kościelnych pośród deszczu, łajna i nawoływania wron; Drzewo na podwórku wygląda jak pokręcony duch potępionych. Marka wita przeor Andrzej (Olaf Lopaszenko), który pokazuje mu ponure korytarze klasztoru, oświetlone świecami sypialnie i cele oprawców. „Złoczyńca często się pokazuje” – mówi z dziwną obojętnością ten pierwszy.

  Netflixa

  Jego papierosy zostają skonfiskowane, a podobny do wyznawcy mnich o imieniu Daoud (Raval Iwaniyuk) walczy ze swoim dobytkiem. Ale nie znajdują tajnej skrytki w torbie Marka, w której znajduje się pistolet i latarka, ani narzędzi do otwierania zamków ukrytych w jego basenie. Bo Marek nie jest księdzem, a policjantem pod przykrywką wysłanym w celu zbadania serii zaginięć kobiet związanych z klasztorem. a Maric był tak zadowolony ze swojego ordynarnego habitu i pokutnej miny, że jego poprzednik rzucił mu wyzwanie, by prowadził codzienne modlitwy po łacinie. I nie mówmy już o porze lunchu, kiedy kędzierzawe mięso ugotowane do konsystencji ścieków wrzuca się do gnijących stalowych kadzi.

  Pomiędzy gwałtownymi wymiotami a odkryciem dziwnych przejść i nisz w murach klasztoru Marek uczestniczy w pierwszym rzędzie egzorcyzmów przeprowadzanych przez byłego Piotra i jego pomocnika (Sebastian Stankovic). Ten ostatni ostrzega też Marka, że ​​wykryto jego węszenie. Aby nie ryzykować, bierze rewolwer i chowa go w fałdach sukni. Ale kiedy prawdziwa natura klasztoru w końcu wyłania się z ciemności, jakakolwiek ziemska ochrona wydaje mu się nieistotna.


  Ignacio jest znawcą kultury, ale od ponad 10 lat specjalizuje się w filmach i serialach, zarówno tych pokazywanych na dużym ekranie, jak i na platformach streamingowych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *