Wyzwania Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów przed szóstym szczytem

Wyzwania Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów przed szóstym szczytem

Anayansi Rodriguez Camejo, wiceminister spraw zagranicznych Kuby. Zdjęcie: MINRIX

zrobione z Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELACReaktywacja tego mechanizmu integracji politycznej w sytuacji regionalnej, o której wiemy, że jest skomplikowana, powiedział Anayansi Rodríguez Camejo, wiceminister spraw zagranicznych Kuby.

Przed obchodami w sobotę szóstego szczytu szefów państw i rządów Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Meksyku, wiceminister spraw zagranicznych (MINRIX) poinformował prasę o głównych wyzwaniach i kwestiach, które zostaną poruszone na spotkanie. .

Według dzisiejszego przeglądu strony internetowej prezydencji kubańskiej Rodriguez Camejo przyznał, że grupa przeżyła czasem złożone chwile, jednak uznano za fundamentalny fakt, że jej dziedzictwo zostało zachowane przez te wszystkie lata istnienia, w którym znajdował się Meksyk. Odegrała kluczową rolę w ciągu ostatnich 20 miesięcy, sprawując tymczasową prezydencję.

Dyplomata zauważył, że jedność pozwala stawić czoła i przezwyciężyć złożone scenariusze w ogóle, i docenił, że w obliczu trudności wspólnota narodów, która powstała w lutym 2010 roku, nie przestała spełniać swojej roli jako prawdziwej integracji. Mechanizm Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Zwołanie szóstego szczytu z tej okazji w Mexico City to także znak, że wznowiliśmy konsultacje regionalne na wysokim szczeblu, choć w ostatnich latach odbywały się spotkania na różnych szczeblach, w tym z partnerami spoza regionu, w szczególności z Chinami i z Unią Afrykańską, powiedział.

Jeśli chodzi o główne tematy programu, Rodriguez Camejo po raz pierwszy odniósł się do pandemii COVID-19, „centrum naszych dyskusji, które będą koncentrować się na poszukiwaniu tego, co możemy zrobić jako obszar, aby osiągnąć samowystarczalność zdrowotną”.

Omówione zostaną również kwestie transcendentalne, takie jak zachowanie obszaru jako strefy pokoju; Pierwszy gęsto zaludniony region na Ziemi wolny od broni jądrowej; ogólne rozbrojenie; Walka z ubóstwem, nierównością i zmianami klimatycznymi w ramach przygotowań do 26. Konferencji Stron, która odbędzie się w Wielkiej Brytanii.

Podobnie będzie dążyć do wzmocnienia roli Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów, tak aby była prawdziwym i prawomocnym przedstawicielem Ameryki Łacińskiej i Karaibów, poprzez przejrzystą, otwartą i szczerą dyskusję ze wszystkimi krajami.

W odniesieniu do udziału Kuby w Szczycie, wiceprzewodniczący MINRICS potwierdził, że Kuba jest gotowa wnieść wkład w wysiłki Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów, aby region mógł realizować projekty i inicjatywy zapewniające powszechny dostęp do niedrogich szczepionek .

Powiedział, że Kuba ma pełną gotowość do udziału w tym wspólnym wysiłku regionalnym, a tym samym przyczynienia się do dystrybucji i dostarczania niedrogich szczepionek i usług, które zapewniają powszechny dostęp dla wszystkich.

Od momentu powstania w dniu 23 lutego 2010 r. Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów jest najbardziej reprezentatywnym forum w regionie, obejmując 33 kraje z Ameryki Łacińskiej i Karaibów, która jest przestrzenią par excellence dialogu, porozumienia i współpracy na rzecz wyzwania stojące przed całym społeczeństwem.

(z informacjami z ACN)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *