Wyzwanie w Światowy Dzień Zdrowia

Hawana, 7 kwietnia (ACN) Prąd Covid-19 pandemia powiedział. José Moya MedinaPrzedstawiciel na Kubie Panamerykańska Organizacja Zdrowia / Światowa Organizacja Zdrowia (PAHO / WHO).

Kiedy 7 kwietnia br Światowy Dzień Zdrowia (WHD)data zbiegająca się z 75. rocznicą założenia Światowej Organizacji Zdrowia, istnieje wiele wyzwań, aby urzeczywistnić cel, jakim jest zdrowie dla wszystkich.

W tym sensie peruwiańska lekarka zwróciła uwagę na pracę organizacji mającą na celu zapewnienie, że ludzie rodzą się, dorastają, pracują, żyją i starzeją się w dobrym zdrowiu; Istnieją jednak rozbieżności, które dotykają najbardziej narażone grupy ludności.

Powiedział na niedawnej konferencji prasowej z okazji rocznicy trzech na dziesięciu ludzi na świecie, którzy nie mają dostępu do podstawowych usług zdrowotnych, a jedna czwarta ponosi wydatki na opiekę zdrowotną, na które ich nie stać.

Moya Medina podkreśliła, że ​​COVID-19, kryzysy humanitarne i zmiany klimatyczne wskazują na pilną potrzebę inwestowania w sektor i opracowywania planów działania, które pozwolą lepiej chronić systemy opieki zdrowotnej i przygotować je na nowe epidemie.

Jeśli chodzi o kontekst kubański, dr Carilda Peña García, wiceminister zdrowia publicznego, wyszczególniła potencjał krajowego systemu opieki zdrowotnej, który posiada 450 klinik medycznych, ponad 11 000 gabinetów lekarskich, 149 szpitali, 12 instytutów badawczych i 13 uniwersytetów nauk medycznych.

Odnosząc się do osiągnięć w dziedzinie zdrowia, podkreślił, że Kuba jako pierwszy kraj wyeliminowała przenoszenie wirusa HIV z matki na dziecko oraz kiłę wrodzoną, co jest osiągnięciem, które utrzymuje się od 2015 r., oprócz wzmocnienia programu szczepień ochronnych, co posiada 11 szczepionek, z których osiem jest produkowanych lokalnie.

Wiceprezydent poparł reakcję największych Antyli na COVID-19, rozwijając własną odporność na chorobę, osiągając 99,2 proc.

W ten czwartek, w Zgromadzeniu Ludowym Hermanos Cruz, w Pinar del Rio, odbyła się Krajowa Akcja Systemu Zarządzania Destynacjami, miejsce, w którym uznano wyniki zdrowotne w tej prowincji i pracę pracowników sektora po przejściu Huragan Ian.

Jeśli chodzi o datę, w najbliższą niedzielę w stolicy odbędzie się dzień poświęcony pobudzaniu do aktywności fizycznej, propagowaniu zdrowego trybu życia, walce z siedzącym trybem życia, nadwagą i otyłością.

Światowy Dzień Zdrowia co roku koncentruje się na konkretnym problemie zdrowia publicznego, a w 2023 roku, na drodze do osiągnięcia „Zdrowie dla wszystkich”, Światowa Organizacja Zdrowia świętuje rocznicę swojego powstania hasłem „75 lat poprawy zdrowia publicznego”, jako możliwość spojrzenia wstecz na sukcesy i zmotywowania do działania, aby sprostać wyzwaniom dnia dzisiejszego i jutra.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *