Wzrosła liczba głodujących w regionie Azji i Pacyfiku

Wzrosła liczba głodujących w regionie Azji i Pacyfiku

Rzym-. Według opublikowanego dziś wspólnego raportu FAO/UNICEF liczba głodujących ludzi w Azji i na Pacyfiku wzrosła o ponad 50 milionów od czasu pojawienia się COVID-19.

W sprawozdaniu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) podkreślono, że sytuacja w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego w regionie pogorszyła się i że w 2020 r. ponad 375 mln ludzi cierpiało z powodu głodu, i o ponad 54 miliony więcej niż rok wcześniej.

Z oświadczenia Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa Regionalnej Panoramy Azji i Pacyfiku ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego i Żywienia 2021 wynika, że ​​w tej części świata w 2020 r. odmówiono ponad miliardowi ludzi odpowiedniej żywności, co stanowi wzrost o prawie 150 mln. W ciągu zaledwie jednego roku.

Podobnie, komentarze tekstowe sugerują, że wysokie koszty zdrowej diety oraz utrzymujące się wysokie poziomy ubóstwa i nierówności w dochodach sprawiają, że zdrowe odżywianie jest poza zasięgiem 1,8 miliarda ludzi.

Covid-19 zaostrzył negatywną tendencję obserwowaną w regionie w ostatnich latach, polegającą na zmniejszeniu liczby niedożywionych osób i rozpowszechnieniu niektórych wskaźników żywieniowych, takich jak zahamowanie wzrostu u dzieci poniżej piątego roku życia.

Raport przyznaje, że sytuacja mogłaby być gorsza, „gdyby nie reakcja rządów i imponujące środki ochrony socjalnej, które wdrożyły podczas kryzysu”.

Uważa również, że aby odbudować lepsze środowiska żywnościowe, przyszłe systemy rolno-spożywcze będą musiały zapewnić lepszą produkcję, lepsze odżywianie, lepsze środowisko i lepsze życie.

Zarówno FAO, jak i UNICEF zgadzają się, że podejście powinno być ukierunkowane na potrzeby drobnych rodzinnych rolników i rdzennej ludności na tym obszarze.

Sugerują również, że diety powinny priorytetowo traktować potrzeby żywieniowe grup szczególnie wrażliwych, w tym dzieci i młodych kobiet.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *