Wzrost chorób układu oddechowego w Chile

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

SANTIAGO DE CHILE, 8 czerwca (Prensa Latina) Dziś wyspecjalizowane agencje potwierdziły, że częstość występowania chorób układu oddechowego, takich jak grypa, adenowirus lub wirus syncytialny w Chile wzrosła o 379% w porównaniu do 2021 roku.

Departament Statystyki i Informacji Zdrowotnej podał, że tylko z tego powodu konsultacje w ciągu ostatniego tygodnia wyniosły 112 337, w porównaniu do 23 438 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Sektor jest w pogotowiu, podczas gdy służby ratunkowe pozostają na granicy lub załamały się, a niektóre z nich uniemożliwiają tego rodzaju opiekę z powodu braku łóżek i limitów, przyznało Regionalne Kolegium Medyczne w Santiago.

Metropolia wykazuje większe nasycenie placówkami szpitalnymi ze względu na wzmożone konsultacje i zapotrzebowanie na łóżka na oddziałach intensywnej terapii (OIOM) – dodała szefowa tego podmiotu Francesca Crespi.

Obawiamy się nagłych przypadków pediatrycznych, w których brakuje miejsc na oddział intensywnej opieki medycznej, a konsultacje dotyczące wirusów wzrastają nawet u dzieci poniżej pierwszego roku życia, mimo że stany nagłe u dorosłych załamują się, powiedział.

Crispi ostrzegł przed rozprzestrzenianiem się tych chorób związanych z wirusami układu oddechowego, mimo że pandemia Covid-19 oznaczała ich spadek, a niektóre z nich praktycznie zniknęły jak grypa w 2020 i 2021 roku.

Prezes Chilijskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, Luis Enberg, zgodził się, że „niektóre sytuacje awaryjne są przepełnione, inne przekroczone, ponieważ liczba pacjentów jest bardzo wysoka”.

Wspomniane instytucje naukowe ostrzegały, że scenariusz może się pogorszyć, ponieważ zima jeszcze się nie zaczęła, a to poważne nasycenie nagłymi przypadkami chorób układu oddechowego już zaczyna się pojawiać.

ACL/APB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.