Wzrost w Meksyku, czwarty najwyższy w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w pierwszym kwartale

Wzrost w Meksyku, czwarty najwyższy w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w pierwszym kwartale

miejsce w rankingu Meksyku Czwarty kraj w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z najwyższym wzrostem gospodarczym w pierwszym kwartale 2023 r., kliknij w górę Stany Zjednoczone i Kanada, jej głównych partnerów handlowych.

Według agencji ww PKB Meksyku wzrósł o 1,3 proc W I kwartale br. w porównaniu z IV kwartał 2022r Który zszył sześć kolejnych okresów wzrostu.

Postęp ten jest wyższy niż u jego głównych partnerów handlowych, ponieważ gospodarka W pierwszym kwartale Stany Zjednoczone wzrosły o 0,3%, a Kanada o 0,6%.

dla grupy Spośród 38 krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju PKB w pierwszym kwartale 2023 r. wzrósł o 0,4 proc., nieco wyższy wzrost 0,2 proc Z poprzedniego kwartału według wstępnych szacunków.

W raporcie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju odniósł się do kwartalnych stóp wzrostu Jest słaby od pierwszego kwartału 2022 roku.

Zwrócił uwagę, że gospodarki organizacji, które odnotowały najwyższy kwartalny wzrost między styczniem a marcem 2023 r., to m.in Polska 3,9%, Portugalia 1,6%, Kolumbia 1,4%, Meksyk 1,3%, Finlandia 1,1%.

Natomiast najgłębsze spadki miały miejsce w pierwszym kwartale Litwa 3%, Irlandia 2,7%, Holandia 0,7%, Austria 0,3%, Węgry 0,2%.

Śledź nas w Wiadomościach Google

DGC

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *