Wzywają do głębokiej debaty na temat emerytur w Salwadorze

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Kardynał Gregorio Rosa Chavez powiedział w rozmowie z Radiem Jesuca, że ​​kwestia emerytur jest „bardzo złożona” i przypomniał, że wiele propozycji z przeszłości nie powiodło się.

„Zawsze pojawiają się pokusy oferowania łatwych rozwiązań” – podkreślił biskup, bardzo wpływowa postać w kraju w przeważającej mierze katolickim, i wezwał do dogłębnej dyskusji wśród wszystkich obywateli, a nie tylko po to, by poznać propozycje rządu.

Na domiar złego Rosa stwierdza, że ​​jest to sprawa „życia lub śmierci, ludzie myślą o swojej emeryturze, bo nie potrafią godnie żyć”. Zaznaczył, że jest to problem fundamentalny i zaapelował o swobodną dyskusję na ten temat.

Wydaje się, że debata będzie skomplikowana, a każda ze stron będzie próbowała przedyskutować stanowiska i obwiniać drugą za kryzys w branży.

Dziś w porannej audycji Front to Front w telewizji Channel 4 minister pracy Rolando Castro oskarżył rządy poprzedzające rząd Nayaba Bukele, Narodowy Sojusz Republikański (Arena, po prawej) i FMLN (Felmin, po lewej) o kradzież pieniędzy z emerytur system.

W nagłówku w obronie wniosku, który będzie analizowany przez specjalną komisję sejmową, która dziś zostanie zaprzysiężona, pisano, że nasz rząd nie tknie aktywów systemu emerytalnego.

Castro przedstawił szczegóły procesu projektowania projektu i tego, jak jego zatwierdzenie pozytywnie wpłynie na klasę robotniczą po tym, jak prezydent obiecał zreformować system emerytalny na korzyść pracowników.

Minister wyjaśnił, że inicjatywa, która wywołuje duże poruszenie na scenie politycznej między lewicą a prawicą, bierze się z „konsultacji z pracodawcami, przedsiębiorcami i przedstawicielami związków zawodowych w sektorach produkcyjnych kraju”.

W swoich wyjaśnieniach minister powiedział, że powstanie Salwadorski Instytut Emerytalny, który będzie organem zarządzającym mającym zapobiegać marnowaniu pieniędzy pracowników.

Tymczasem wydaje się, że spory za i przeciw rządowej inicjatywie zajmą ważne miejsca w kraju.

Zdaniem ekonomisty Rafaela Lemosa propozycja „nie jest kompleksowa, ponieważ przynosi korzyści tylko tym, którzy otrzymują minimalną emeryturę. Ponadto niektóre osoby starsze i pracownicy sektora nieformalnego pozostają w tyle, a reforma nie będzie trwała w czasie” – zgadza się. Inni eksperci tak.

Dla niektórych ekonomistów reforma jest niespójna, nietrwała i natleniona w krótkim okresie, podczas gdy inni twierdzą, że będzie problematyczna dla obecnego rządu w przyszłości.

ro / funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.