Xi Jinping przybył do Kalifornii.

Xi Jinping przybył do Kalifornii.

Balony szpiegowskie, napięcia w powietrzu i na morzu na Pacyfiku, podejście USA do Tajwanu… Historia napięć między dwoma supermocarstwami, Chinami i Stanami Zjednoczonymii wzrosła dopiero w ostatnich miesiącach.

Dlaczego Stanom Zjednoczonym tak bardzo zależy na ochronie Tajwanu? Po co bronić tak małej wyspy i paznokci? Powód nie jest mały: Tajwan to technologiczny mózg Stanów Zjednoczonych i wiodący na świecie producent półprzewodników. the Ich technologia chipowa jest bardzo wydajna i wyjątkowaKtórego nie udało się jeszcze powtórzyć nigdzie indziej na świecie.

Jednak chiński prezydent Xi Jinping dąży do ponownej integracji Tajwanu pod chińską administracją, co zaostrzyłoby problem Ujęłoby to kontrolę nad amerykańską gospodarką i rozwojem technologicznym. I reszta Zachodu.

Spotkanie, które trwało cztery godziny pomiędzy Xi Jinping i prezydent BidenTo wydarzenie poprzedzające APEC było wydarzeniem historycznym, szczegółowo zaplanowanym w każdym szczególe.

Najbardziej zaskakujące przed przybyciem chińskiej delegacji była transformacja, której było świadkiem San Francisco. Gubernator Kalifornii Gavin Newsom był w stanie posprzątać miasto w rekordowym czasie. Co to było jeszcze kilka dni temu a Miasto pełne namiotów rozstawionych przez tysiące „bezdomnych” Mieszkając w mieście, teraz znów wygląda jak czyste miasto „wolne od problemów społecznych”.

Cyrk medialny, biorąc pod uwagę, że Chiny są w pełni świadome problemów nękających Złote Państwo. Nie potrzeba balonu szpiegowskiego Wiedzieć, że Kalifornia stoi w obliczu poważnego kryzysu żebraczego i że ulice największych miast są pełne namiotów, śmieci i graffiti.

Na konferencji prasowej Newsom szczerze to przyznał San Francisco miało zostać posprzątane Zanim przywódcy międzynarodowi przybyli do APEC, przyznali, że „sprzątali miasto specjalnie na tę okazję”.

„Wiem, że ludzie powiedzą: «Po prostu sprzątają to miejsce, bo wszyscy wielcy przywódcy przyjeżdżają do San Francisco». „I prawda jest taka, że ​​to absolutna prawda.” Słowa Newsoma nie mogły być bardziej zwięzłe.

Fakt ten zepchnięto na dalszy plan po owocnym spotkaniu Bidena z Xi Jinpingiem, podczas którego uzgodniono dążenie do zbliżenia obu krajów. Biden wyraził zainteresowanie Chiny uszanują obecną sytuację na TajwanieObaj prezydenci zgodzili się na wznowienie rozmów między swoimi siłami zbrojnymi.

Wszystko szło tak dobrze Biden wykroczył poza scenariusz Podczas konferencji prasowej z mediami. Zapytany przez reportera, czy nadal uważa Xi Jinpinga za dyktatora, Biden natychmiast odpowiedział: „Tak, jest dyktatorem”. Komentarz Bidena wywołał wyraźną reakcję sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena.

Stany Zjednoczone próbowały następnie zmniejszyć wpływ tych stwierdzeń. w tym samym czasie, Administracja Demokratów ma plan awaryjny: Zwiększenie produkcji chipów w Stanach Zjednoczonych.

Rok temu prezydent Biden podpisał ustawę CHIP & SCIENCE Act, co było kamieniem milowym Inwestycje warte 53 miliardy dolarów W produkcji, badaniach i rozwoju półprzewodników oraz siły roboczej w kraju.

W rok po ogłoszeniu ustawy CHIP krajowe przedsiębiorstwa ogłosiły ponad… Produkcja chipów o wartości 166 miliardów dolarów, Co najmniej 50 uniwersytetów uruchomiło nowe programy edukacyjne mające na celu utworzenie prywatnej siły roboczej.

Wysiłek ten zapewnia przygotowanie Stanów Zjednoczonych na wypadek zmiany rządu Tajwanu pod presją Chin. Dzięki tym środkom Kalifornia zostanie sama Piąta co do wielkości gospodarka na świecie Gdyby była niepodległym krajem, mogłaby pozostać głównym filarem gospodarczym i technologicznym.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *