Z czego się składa i jakie są dowody?

Wydanie Wyrażali ataki szpiegowskie, znany jako „Syndrom Hawany”, trwa do dziś. Wielu urzędników amerykańskich pracujących w Wiedniu (Austria) i Berlinie (Niemcy) jest ostatnimi dotkniętymi ciągłą niepewnością.

Czy Rosjanie są tacy sami jak w filmach z lat osiemdziesiątych, czy może to dziwny przypadek masowej histerii?

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Kamala Harris musiała zmienić swoją ostatnią podróż dyplomatyczną. Przyczyną był „potencjalny nienormalny incydent zdrowotny” w Hanoi w Wietnamie. Jego lot z Singapuru był opóźniony z powodu pojawienia się dwie nowe sprawy Kim jest ten tajemniczy? Zespół.

To jest o choroba niewiadomego pochodzenia które dotknęły amerykańskich pracowników w ostatnich latach. Najczęściej od sektora bezpieczeństwa, w szczególności, po agentów CIA. Bez wątpienia początek doskonałej fabuły do ​​filmu wcześniej James Bond.

Tajemnica wykracza poza fabułę. Przypadki Hanoi dołączyły Jeden NS Berlin, ale Seria ataków cofa się w czasie. W ciągu kilku lat dotknęło 200 osób, z których najsłynniejszym jest incydent w stolicy Kuby. Stąd jest znany jako zespół Havana.

Co to jest zespół Hawany?

Pod koniec 2018 roku główne gazety opublikowały plik Raporty lekarzy który ocenił Syndrom Hawany. Upewnili się, że objawy, które zauważyłeś Dyplomaci amerykańscy dotknięci rzekomym atakiem dźwiękowym Na Kubie w 2016 roku było „prawdziwe”.

Lekarze z University of Miami (USA) zeznali, że „uszkodzenie ucha wewnętrznego wpływa na równowagę, dezorientację lub problemy z myśleniem”. Do 26 osób związanych z Ambasadą w Hawanie (Kuba) Cierpiał na bóle głowy, ucisk w uchu, zawroty głowy i dezorientację. Objawy pojawiły się po zauważeniu ostrego hałasu przez kilka minut, stąd mowa o „dźwiękowych atakach szpiegowskich”.

Szpieg głosowy atakuje Kubę

raport W przeciwieństwie do śledztwa władz kubańskich, który oświadczył, że „nie ma” dowodów na rzekomy atak audio. Później inna grupa naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego (USA) pomyślała o innej możliwości: potężnym śpiewie tropikalnych cykad.

wspomniany raport Nie ustalono, jaki był powód. Jedną rzeczą, która wydawała się jasna, było to, że wszystkie osoby dotknięte chorobą były w jakiś sposób powiązane z korpusem dyplomatycznym w Hawanie. Opisał wniosek pochodzenia w tym czasie jako „lekkomyślny”.

To jest niesamowite Stało się to za kadencji Donalda Trumpa, burzliwy czas stosunków międzynarodowych Stanów Zjednoczonych. Rzekoma obecność tych „ataków” zdestabilizowała i tak już niepewną dyplomację między dwoma krajami. Aktualności Do prasy wyciekło biuro Marco Rubio, republikańskiego senatora z Florydy (USA). Syn kubańskich imigrantów, nieustannie krytykuje reżim wyspiarski.

Syndrom, który występuje również poza Kubą

ten Główna skarga osób dotkniętych zespołem Hawany jest to, że zawsze podchodzono do niej z perspektywy politycznej. Odkąd został upubliczniony, podobne ostrzeżenia pojawiły się w czasie.

Członek personelu konsulatu w Guangzhou w Chinach wykazywał podobne objawy pod koniec 2017 roku. Jego diagnozą było łagodne uszkodzenie mózgu. Ówczesny sekretarz stanu USA Mike Pompeo potwierdził, że incydent był „medycznie podobny” do tego na Kubie, ale Nie obwiniał Chin.

Szpieg głosowy atakuje Kubę

więcej niż tuzin Podobne objawy odczuli urzędnicy i ich rodziny. w artykule zNew York Times Zadenuncjowali, że ich rząd “nie chce niczego znaleźć”. Według nich zatajali informacje, aby nie nadwerężać stosunków dyplomatycznych.

Incydent z trasy Kamala Harris przywrócił tajemnicę Adresy. Dla senatorów Rubio i Marka R. Warner (demokratyczny senator z Wirginii), „Ataki” podążają za schematem i nasilają się. W ostatnich tygodniach dołączyły Austria i Niemcy długa lista Obejmuje to kraje takie jak Tajwan, Australia, Polska, Gruzja, Kolumbia, Kirgistan, Uzbekistan, Wielka Brytania, a nawet Stany Zjednoczone.

W tej chwili przyczyna jest nieznana. dużo Podejrzewają Rosję Kiedy zarejestrowano obecność domniemanych członków ich służb wywiadowczych w tych miejscach. Rozważano również możliwość bycia urządzeniem o częstotliwości radiowej. Nawet „ubezpieczenia” spowodowane używaniem urządzenia zdolnego do wydobywania informacji z telefonów lub komputerów.

Żadne wyjaśnienie nie uzasadnia objawów zarejestrowanych we wszystkich przypadkach. W tej chwili wygląda na to, że Siły Powietrzne pracują już nad projektem inżynierii odwrotnej, aby odtworzyć podobne urządzenie. Spisek godny najlepszej historii szpiegowskiej.

W Nobocie | Jeśli widzisz torbę ziemniaków lub latarkę, uważaj: może Cię szpiegować

Zdjęcia | okładka: Zdjęcie: Matt Seymour na Unsplash. Zdjęcie wewnętrzne: Zdjęcie autorstwa Williamsa Cruza Perdomo na UnsplashI Zdjęcie z Road Trip z Rajem na Unsplash.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *