Z jakich krajów korzystasz?

Euro jest walutą używaną przez 19 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej i niektóre inne kraje spoza tego zakresu. Jeśli więc planujesz odwiedzić Europę lub chcesz poznać wartość swoich pieniędzy podczas podróży, powinieneś wiedzieć Jakie kraje mają euro, a które nie?. Powinieneś także wiedzieć, że Euro jest drugą najczęściej wymienianą walutą na świecie po dolarze amerykańskim..

Czym jest strefa euro?

The Strefa euro, zwana również strefą euroto kwalifikacja, która definiuje dla krajów strefy euro. Chodzi o rozszerzenie Unia walutowa składająca się z 19 państw członkowskich Unii Europejskiej, która przyjęła euro jako wspólną walutę prawną dla wszystkich. Jest również znany jako Eurogrupa lub strefa euro.

Tak więc kraje strefy euro lub kraje z euro Udostępnij tę samą politykę pieniężną. Europejski Bank Centralny kontroluje tę politykę i ustala stopy procentowe dla wszystkich członków regionu. To zawiera Decyzje o oprocentowaniu kredytów krótkoterminowych (Operacja refinansująca – Program zakupu w ramach jednej transzy) oraz Aukcje Zdolności Absorpcji Płynności (Ogólny Odkup Zabezpieczenia).

Waluty o stałym kursie wymiany na euro

Tylko 3 kraje, które mają swoje waluty po stałym kursie wymiany na euro na terenie Unii Europejskiej: Bułgaria, Chorwacja i Dania. Podczas gdy na zewnątrz możemy znaleźć sumę 22 kraje.

2 na Bałkanach (Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia Północna).

3 francuskie terytoria Pacyfiku (Nowa Kaledonia, Polinezja Francuska, Wallis i Futuna).

3 wyspy Afryki (Wyspy Zielonego Przylądka, Komory oraz Wyspy Świętego Tomasza i Książęca).

14 kontynentalnych krajów afrykańskich (Kamerun, Czad, Gabon, Gwinea Równikowa, Republika Środkowoafrykańska, Republika Konga, Benin, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea Bissau, Mali, Niger, Senegal i Togo).

Kraje, których walutą jest euro

Aby kraj używał euro jako waluty krajowej, Musi spełniać określone wymagania określone przez Komisję Europejską. Najważniejsze, że Musisz być częścią Unii Europejskiej (UE). Po zatwierdzeniu kraje te mogą przyjąć i używać tej wspólnej waluty w swoich granicach wraz z walutami lokalnymi. Dopóki wszystkie państwa członkowskie UE również nie przyjmą euro.

W tej chwili, W strefie euro jest 19 krajów Które przyjęły tę walutę: Niemcy, Austria, Belgia, Cypr, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia i Portugalia.

Musimy wspomnieć, że euro jest również używane jako waluta wymiany przez kraje Czarnogóra i Kosowoprzyjęte jednostronnie. Podobnie dla Andora, Watykan, Monako i San Marino, To utrzymuje umowy z Unią Europejską dotyczące używania waluty.

Państwa członkowskie UE, które nie używają euro

Do teraz Jest 8 państw członkowskich Unii Europejskiej, które nie używają euro jako legalnej waluty. Są to: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Polska, Rumunia i Szwecja, które przystąpiły do ​​Unii Europejskiej po utworzeniu euro oraz Dania, która negocjowała poprzez Klauzula wycofania Zachowaj własną walutę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.