Z muzyką wszystkich gatunków i ponad tysiącem płyt LP zarabia na życie

Niedziela, 4 grudnia 2022 r. – 12:00

Ismaela Torresa odwiedzają kolekcjonerzy ze Stanów Zjednoczonych i kilku krajów europejskich

Don Ismael Torres jest jednym z tysięcy przedsiębiorców w Panamie, którzy z wizją prostego, ale hojnego i błyskotliwego biznesu zarabiają na życie i jednocześnie zadowalają się swoją eklektyczną i różnorodną klientelą.

Znajdujemy go w malowniczej wiosce Salcibodice, w mieście Santa Ana w Panamie; A według tego, co nam opowiada, ostatnio odwiedzili go młodzi turyści z różnych krajów ze Stanów Zjednoczonych.

Zaczynał od własnej kolekcji, gdy później pojawiły się kasety magnetofonowe i płyty CD [CD]i zrezygnował z kupowania tak zwanego octanu, longplaya lub LP, pozostałości po nocnym klubie, który miał on, jego brat i przyjaciele.

Wypowiadając notatki dla szczęśliwego numeru gatunku salsy, skomentował: „To byli ludzie jak z magazynu, którzy lubią publikować w sieciach społecznościowych i portalach, i zabrali filmy na płyty i tutaj na miejscu, ponieważ w W USA to kolekcjonerzy często tego szukają, ponieważ są płyty, które są trochę droższe, ponieważ są kolekcjonerskie, ale trzeba wiedzieć, które to są.

Wycofany octan lub LP pojawia się ponownie

Ismail zwraca uwagę, że młodzi kochają starych, przynajmniej jeśli chodzi o gatunki muzyczne. Mówi, że panamska młodzież nie pozostaje w tyle z gośćmi, nowe dziewczyny i chłopcy odwiedzają jego dom od czasu do czasu, aby zdobyć kolekcję z ubiegłego wieku.

Kupują, ponieważ wiele budynków komercyjnych już sprzedaje urządzenie [tocadiscos], mówię, że tak naprawdę robią to, aby zrobić „błąd” małym przyjaciołom: Hej! Ty nie masz takiego efektu jak ja. Zdziwiłem się, uśmiechnął się.

Torres donosi, że oprócz Stanów Zjednoczonych, Anglii, Polski, Japonii i innych krajów odwiedzali go turyści, aby zapoznać się z licznymi płytami z salsą, balladami w języku hiszpańskim i angielskim, merengue, bolero, a nawet muzyką instrumentalną i innymi gatunkami muzycznymi.

W zależności od gatunku płyty octanowe można kupić od trzech dolarów wzwyż w małej knajpce Dona Ismaela na Salsipuedes Quay.

„Powiedzieli mi, że w Anglii i Stanach Zjednoczonych robią to ponownie, ponieważ zdają sobie sprawę, że ludzie szukają płyt długogrających” – powiedział Torres.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *