Z Polski jeden z kochanych przez Meksykanów papieży

Polska, kraj Jana Pawła II i Romana Polańskiego, którzy będą dążyć do powrotu na szczyt mundialu w Katarze 2022

Meksyk Będzie jednym z jego przeciwników w fazie grupowej Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022 do Polskakraj, z którym ma ważne związki ze względu na katolicyzm i papieża Jan Paweł II Żyje jednak zupełnie inną układanką, jeśli chodzi o ekonomię.

Rząd

Polska ma obecnie prezydenta jako głowę państwa, który jest wybierany w powszechnych wyborach bezpośrednich co pięć lat. Obecnym Prezydentem RP jest Andrzej Duda.

Katolicyzm jest najważniejszą religią w Polsce, dlatego Kościół Katolicki ma duży prestiż i wpływy polityczne, ponieważ uważany jest za dziedzictwo polskiej kultury, obok jego globalnych wpływów z papieżem Janem Pawłem II. Najważniejsi przedstawiciele katolicyzmu w ostatnich czasach.

Gospodarka

Polska waluta nazywa się ZŁOTY, co oznacza „złoto”, a jej skrót bankowy to PLN. Jeden złoty to sto złotych brutto (grosz). Jest obecnie jednym z krajów o największej dynamice gospodarczej w Europie, co czyni go jedynym krajem europejskim, który nie doświadczył recesji gospodarczej, więc mimo wielu kryzysów pozostaje krajem o najlepszych wynikach w Unii Europejskiej.

Polska stała się jednym z najlepszych krajów w dziedzinie rozwoju biznesu. Zajmuje 33 miejsce na 190, które tworzą rankingi Doing Business, więc bardzo łatwo jest oferować możliwości pracy.

Polska jest dwudziestą trzecią gospodarką pod względem wielkości PKB. Jej dług publiczny w 2020 r. wyniósł 293 124 mln euro, a dług 57,4% PKB. Dług per capita wynosi 7 746 euro per capita i jest to obecnie jeden z krajów o najniższym odsetku bezrobotnych na świecie.

demografia

Polska jest szóstym najbardziej zaludnionym państwem członkowskim Unii Europejskiej i znajduje się w Europie Środkowej, o powierzchni 312 690 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje 3784 001 osób i zajmuje 39. pozycję w tabeli ludności, na którą składa się 196 krajów i gęstość zaludnienia 121 osób na kilometr kwadratowy.

cywilizacja

Kultura polska była pod silnym wpływem inspiracji germańskich, łacińskich, bizantyjskich, a także orientalnych, mieszankę, która znajduje odzwierciedlenie w architekturze, folklorze i sztuce.

W Polsce narodziło się wiele osobistości, jak choćby Mikołaj Kopernik, który z naukowego punktu widzenia objaśniał nasz Układ Słoneczny, czy reżyser Roman Polański, który w swoich pracach zawsze podkreśla film Pianista. który zdobył Oscara.

Oprócz Marii Curie, Fryderyka Chopina, Lecha Weissa, Josepha Conrada, Shimona Peresa i innych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *