Z projekcjami w kilku miastach, 19. Europejskie Spotkania Filmowe docierają do Argentyny – Funcinema

Z projekcjami w kilku miastach, 19. Europejskie Spotkania Filmowe docierają do Argentyny – Funcinema

5 października w Argentynie rozpocznie się 19. Europejskie Spotkanie Filmowe, którego pokazy będą odbywać się w kilku miastach w kraju, a ich kontynuacja będzie bezpłatna. Będzie to hybryda: osobista i wirtualna.

Od 5 do 11 października będzie można go oglądać w kinach kompleksu Cinépolis, od 19 do 21 w El Culture San Martín, a 19 i 20 w Alliance Française , wszystkie przestrzenie w stolicy federalnej.

Będzie pełnił także funkcje w takich miastach jak Kordoba, General Pico, Mendoza, Morón, Neuquén, Rosario, San Francisco (Córdoba), San Juan, San Miguel de Tucuman, Ushuaia i Vicente Lopez (Buenos Aires).

Organizatorzy skomentowali, że „program Europejskiego Spotkania Filmowego obejmuje różne punkty widzenia, które głęboko zagłębiają się w godność człowieka, wolność, demokrację, równość, sprawiedliwość i prawa człowieka, aby promować dialog i zbliżenie między kulturami za pośrednictwem ekranu”.

Dodatkowo od 12 października do 12 listopada filmy będzie można oglądać na platformie wirtualnej www.cineueargentina.com/ver-online.

Łącznie wyświetlonych zostanie 19 filmów z 18 krajów należących do Unii Europejskiej. Motywem przewodnim tej edycji są różne tematy, które na przestrzeni czasu odzwierciedlają ewolucję tych wartości.

W ramach tej edycji Europejskiego Spotkania Filmowego zostanie wyświetlony pokaz Jaki teraz dzień? Autor: Hami Ramadan (Finlandia), Królowa komedii Napisane przez Sanna Linken (Szwecja), Skok Napisane przez Gedry Ziket (Litwa), Ładny Scenariusz: Anna Esther i László Tsuga (Węgry), Gigi Law: Alessandro Comodin (Włochy), dom Autor: Finn Troche (Belgia), Jeźdźcy Autor: Dominik Mencic (Słowenia), Tranzyt Autor: Florence Mialhi (Francja), Moja przestrzeń i ja Napisane przez Adriana Silvestre (Hiszpania), Mikado Autor: Emmanuel Parvo (Rumunia).

Zostanie również wyświetlony Pani Viborg Marianne Blecher (Dania), Morena Napisane przez Antonitę Mark Košijanović (Chorwacja), Już nigdy nie będzie śniegu Napisał: Michał Englert (Polska), Barry Autor: Siamak Etemadi (Grecja), Rabie Kurnaz kontra George W. Bush Andreas Driessen (Niemcy), Ramona Autor: Andrea Bagni (Hiszpania), Sita – Życie i czas Sity Phalis Napisane przez Margarida Cardoso (Portugalia), szachy Autor: Philipp Stölzl (Austria), Młode danie Napisane przez Nyssę Ní Chianáín i Declana McGratha (Irlandia).


uwagi

uwagi

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *