Zabójstwo na Haiti 10 dni później

r magnicidio

Port Au Książę. Dziesięć dni po śmiertelnym ataku na prezydenta Haiti, Jovenela Moise’a, nadal istnieją dowody na to, jak doszło do przestępstwa, pomimo postępów policji w ciągu tygodnia w śledztwie.

Jednym z najbardziej istotnych oświadczeń była akceptacja przez Waszyngton szkolenia i pracy z różnymi członkami uzbrojonego kierownictwa, którzy rzekomo zabili prezydenta w jego rezydencji we wczesnych godzinach 7 lipca.

Drug Enforcement Administration (DEA) przyznała, że ​​jeden z zatrzymanych był informatorem Agencji Federalnej, a Pentagon potwierdził, że członkowie grupy byli szkoleni przez armię amerykańską, kiedy jeszcze byli w regularnej armii amerykańskiej. Kolumbia.

Ze swojej strony Joe Biden odmówił wysłania wojsk na Haiti „na razie” i podkreślił, że tylko marines zostali wysłani do ochrony północnej ambasady w Port-au-Prince.

Również na początku tego tygodnia policja poinformowała o aresztowaniu haitańskiego lekarza Emmanuela Sanona, rzekomego przywódcy zamachu i pierwszej osoby, z którą skontaktowali się „najemnicy”, gdy zostali otoczeni przez władze.

Dyrektor policji Leon Charles wyjaśnił, że w jego domu znaleźli kilka komputerów, w których zarejestrowano inicjały DEA, a także broń, amunicję, tablice rejestracyjne Dominikany i listy wysyłane przez Sanon do różnych części kraju.

Właściciel wyjaśnił również, że zamach został zaplanowany w hotelu w Santo Domingo na Dominikanie, na spotkaniu, na którym Sanon i wenezuelski dysydent Antonio Emmanuel Entreago, który prowadzi firmę ochroniarską CTU Security, zatrudnianą jako rekruter dla zabójców, uczestniczył.

Obecni byli także były senator John Joel Joseph, rzekomy skarbnik operacji i koordynator spotkań z „najemnikami”, a także urodzony na Haiti Amerykanin James Solajis i Walter Ventimila, dyrektor firmy konsultingowej Worldwide Capital Lending Group, oskarżeni o finansowanie zabójstwa, według władz.

Dowództwo zbrojne składało się z 26 Kolumbijczyków i dwóch samozwańczych Amerykanów haitańskich jako tłumaczy.

Według najnowszych szacunków organów ścigania aresztowano osiemnastu Kolumbijczyków, trzech zginęło w starciach z policją, a pięciu wciąż przebywa na wolności.

Policja wydała nakazy przeszukania wobec byłego senatora Josepha, byłego biznesmena Rodospela Jarre’a i byłego urzędnika Ministerstwa Sprawiedliwości Josepha-Felixa Badiou, który według ostatnich śledztw wydał rozkaz przeprowadzenia zamachu.

Tymczasem prokuratura uniemożliwiła opuszczenie kraju 16 osobom, w tym czterem wyższym urzędnikom bezpieczeństwa prezydenta, którzy zostali wezwani do złożenia zeznań przed prokuraturą, ale nie stawili się.

Dyrektor policji potwierdził, że elementy są odosobnione i wobec funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa głowy państwa wydano 24 środki zapobiegawcze.

Moyes otrzymał 12 pocisków, które trafiły w jego brzuch, biodra, oczy i głowę, ale nie przeżył, podczas gdy Pierwsza Dama Martin Etheen została trafiona kilkoma pociskami.

Według delegowanego ministra Matthiasa Pierre’a gubernator był torturowany, a podczas jego autopsji znaleziono kilka złamanych kości, a zdjęcia rozpowszechniane w mediach społecznościowych pokazują rany na ramionach i łzy na ramionach.

Dzień wcześniej tysiące kibiców demonstrowało na ulicach Trou du Nord, jego rodzinnego miasta i Port-de-Baix, gdzie Martine pierwotnie dorastała.

Domagali się sprawiedliwości, wskazując na zabójstwo prezydenta z powodu jego pomysłów rozwojowych.

Pogrzeby narodowe odbędą się w najbliższy piątek w Cap-Haitien, drugim co do wielkości mieście w kraju.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *