Zachód potrzebuje wsparcia Indii na szczycie G7

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Uwagi pojawiły się przed wizytą premiera Indii Narendry Modiego w Niemczech, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu bloku, donosi Press Trust of India.

Szczyt Grupy Siedmiu, w skład której wchodzi siedem najbogatszych państw świata, odbędzie się w zamku Schloss Elmau w Alpach południowych Niemiec, w dniach 26-27 czerwca, pośród konfliktu między Rosją, Ukrainą i światem jedzenie. oraz kryzys energetyczny.

Modi zorganizuje dwustronne spotkania i dyskusje z liderami Grupy Siedmiu i zaproszonymi krajami na marginesie wydarzenia.

Oprócz Indii na spotkanie, które organizuje jako przewodniczący tegorocznej G7, Niemcy zaprosiły Argentynę, Indonezję, Senegal i RPA.

Zapytany, czy Indie znajdą się pod presją państw G7, aby ograniczyć zakupy ropy naftowej z Rosji, minister spraw zagranicznych wyjaśnił, że dostawy energii są w całości podporządkowane interesom narodowym kraju.

„Jakakolwiek umowa handlowa, którą Indie mają w odniesieniu do światowego zakupu ropy naftowej, jest zdeterminowana wyłącznie przez uwzględnienie narodowego bezpieczeństwa energetycznego i nie ma innych względów” – powiedział.

Powiedział, że Indie nadal handlują i kupują ropę z dowolnego miejsca.

Odnotowując narastający kryzys żywnościowy i wpływ sytuacji między Rosją a Ukrainą, zauważył, że Indie, jako odpowiedzialny kraj, przyjmują aktywne stanowisko w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego słabszym krajom w sposób, który odpowiada ich potrzebom.

Jednocześnie podkreślił podejście, że bezpieczeństwo żywnościowe kraju w ogóle nie jest naruszone.

Podkreślił, że stanowisko New Delhi jest bardzo jasne w wzywaniu do zaprzestania działań wojennych od początku konfliktu, a sposobem rozwiązania problemu jest dyplomacja i dialog.

27 czerwca Modi ma wziąć udział w dwóch sesjach z innymi krajami partnerskimi na szczycie G7, jednej dotyczącej klimatu, energii i zdrowia, drugiej dotyczącej bezpieczeństwa żywnościowego i równości płci, a także zaplanowano interakcję z diasporą.

Po szczycie G7, 28 czerwca Modi uda się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby złożyć kondolencje z powodu śmierci szejka Khalifa bin Zayed Al Nahyan, byłego głowy państwa i władcy Abu Zabi, oraz spotkać się z szejkiem Mohammedem bin Zayedem. Nahyan, nowy prezydent państwa Zatoki Perskiej.

acl / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.