Zagraniczni absolwenci medycyny na Kubie składają hołd Che (+ zdjęcie)

Medicos-extranjeros-memorial-Che-Guevara-Santa-Clara

Santa Clara, Kuba, 13 lipca (Prince Latina) Zagraniczni studenci, którzy ukończyli tu dziś studia medyczne, oddali hołd komandorowi Ernesto Che Guevarze na pomniku, który przechowuje jego szczątki w tym mieście w środkowej Kubie.

Absolwenci z Belize, Libanu, Fidżi, Komorów, Nigru, Stanów Zjednoczonych i Salwadoru postanowili zorganizować ceremonię ukończenia szkoły w tym świętym miejscu, które historyczny przywódca kubańskiej rewolucji Fidel Castro nazwał międzynarodową przystanią. Solidarność.

Po zorganizowaniu wystawy kwiatowej w okolicy, w której znajdowały się placówki Che Guevary i jego poległych towarzyszy podczas boliwijskiej wojny partyzanckiej w Ameryce Łacińskiej w 1967 r., absolwenci zwiedzili muzeum i inne historyczne obszary Comandante Ernesto Guevara Memorial Complex.

Delegat Kubańskiego Instytutu Przyjaźni z Ludami (ICAP) w Villa Clara, Iris Menendez, powiedziała, że ​​obecni lekarze przybyli na Kubę w bardzo młodym wieku i wrócili do domu z dyplomem uniwersyteckim.

Zauważył, że istnieje również grupa 107 mieszkańców RPA, którzy również studiowali na Kubie, ale ukończyli piąty rok w swoim kraju i tam zdobędą stopnie naukowe.

Carmen Villegas, absolwentka złotego dyplomu z Salwadoru, powiedziała dziś Prensa Latina, że ​​pochodzi ze wschodniej części tego kraju, w małej gminie zwanej Tekapan.

„Uczyłem się i mieszkałem z Kubańczykami i miałem bardzo miłe doświadczenie, ponieważ Kubańczycy pokazali mi, że razem możemy iść naprzód” – powiedział.

„Nauczyłem się również nie tylko jako lekarz, ale jako osoba, ponieważ Kuba jest jednym z niewielu krajów, w których lekarze postrzegają pacjentów jako istotę ludzką wymagającą uwagi i opieki; i to właśnie zamierzam robić podczas moich przyszłych zadań jako doktor.”

samochód / jfd

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.