Zalesianie i innowacje: górnicza i energetyczna droga do redukcji CO2 | Gospodarka

Ponieważ kraj jest na ścieżce dostosowywania się do celów związanych ze zmianami klimatu, aby zmniejszyć emisje o 51% i ograniczyć emisję sadzy o 40% do 2030 r., sektory wydobycia, węglowodorów i energii elektrycznej również wykonują swoją pracę, aby doprowadzić do harmonii. z nową, zrównoważoną rzeczywistością.

(Przeczytaj: „Wprowadzamy standard bardziej zrównoważonego wydobycia”)

Jednak te trzy branże nie są łatwe, jeśli weźmie się pod uwagę, że w ramach szczytu klimatycznego COP26 nie tylko wzrosła presja na zakończenie paliw kopalnych, a w szczególności węgla, ale także działania na rzecz ograniczenia inwestycji w celu faktycznego rozpoczęcia rozwój ciekłych węglowodorów.

(Czytaj: Tylko pięć projektów znajduje się na mapie wielkiego górnictwa w Kolumbii)

Sektory gotowe

Jednak w obecnej sytuacji fronty górnicze oraz naftowo-gazowe przygotowują się nie tylko do adaptacji, ale także do osiągnięcia celów związanych ze zmianami klimatycznymi.

(Przeczytaj: Co wiadomo o nowej drodze do eksploracji górnictwa w kraju)

Tak jest w przypadku sektora wydobywczego, który w ciągu ostatnich trzech lat zainwestował ponad 1,2 miliarda dolarów w programy mające na celu między innymi dbanie o powietrze, wodę i ponowne zalesianie.

Dwie na trzy firmy (65%) na etapie produkcji podejmują działania mające na celu łagodzenie zmian klimatu lub przystosowanie się do nich poprzez takie działania, jak pomiar śladu węglowego, optymalizacja zużycia energii podczas operacji, wdrażanie stref ochronnych i przekształcenie flot w celu uzyskania czystszej energii oraz ponowne wykorzystanie odpadów przemysłowych do wytwarzania, ponownego wykorzystania i recyklingu wody m.inWyjaśnił Juan Camilo Nariño, prezes Kolumbijskiego Stowarzyszenia Górniczego (ACM).

Ze swojej strony przemysł węglowodorów, reprezentowany przez Kolumbijskie Stowarzyszenie Gazu Ziemnego (Naturgas) i Kolumbijskie Stowarzyszenie Nafty i Gazu (ACP), podpisały sojusze w celu promowania i wzmacniania dobrych praktyk ich firm, aby przyczynić się do zobowiązania kraju w zamian za neutralność węglową.

Wśród działań proponowanych przez ten sojusz jest rozwój projektów kompensacyjnych, takich jak sadzenie drzew i odnawianie lasów; udział w dobrowolnych rynkach emisji; Wdrażanie projektów wodorowych, technologii wychwytywania dwutlenku węgla, gospodarki o obiegu zamkniętym, racjonalnego i efektywnego wykorzystania energiiPodkreślił Luz Stella Murgas, prezes Naturgas.

W tym samym duchu Francisco José Loreda, prezes AKP, zauważył, że firmy naftowe czynią postępy w zakresie czystych i zrównoważonych operacji.

„Mamy 58 projektów dotyczących dekarbonizacji i wytwarzania energii elektrycznej, dzięki którym jesteśmy zobowiązani do redukcji 230 000 ton dwutlenku węgla i przywrócenia basenów hydrograficznych (inwestycje 13 mln USD w latach 2018-2021).
Innym sektorem, który nie pozostaje daleko w tyle pod względem celów związanych ze zmianą klimatu, jest energia elektryczna.

Columbia ma matrycę czystej generacji, więc nie musi dokonywać szybkiej przemiany energetycznej. Nasz kraj posiada ponad 70% energii odnawialnej, co stanowi wybitny wkład w osiągnięcie celów w walce ze zmianami klimatu„” – wyjaśniła Natalia Gutierrez, prezes Stowarzyszenia Producentów Energii Elektrycznej (Akolgen).

firmy też

Ecopetrol jest jednym z najczęstszych problemów związanych z synchronizacją zrównoważonych polityk z celami zmian klimatycznych proponowanymi przez rząd.

Firma postawiła sobie za cel osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto w 2050 r. w pasmach 1 i 2 oraz zmniejszenie ogólnej emisji o 50% w pasmach 1, 2 i 3 w tym samym roku. Zachęcamy również do innowacji, badań i rozwoju nowych technologii w celu wspierania neutralności węglowej i odporności na zmiany klimatu w sektorze węglowodorów na terytorium kraju.Powiedział Felipe Payon, szef koncernu naftowego.

W ten sam sposób ISA jest zaangażowana w osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Tak więc do końca 2021 r. 100% firm energetycznych grupy będzie miało emisję netto i spodziewa się, że do 2030 r. zmniejszy się o 11 milionów ton dwutlenku węgla dla planety.

Naszym wkładem jest redukcja emisji poprzez efektywność środowiskową i zrównoważoną mobilność, przyczyniamy się do naszej planety poprzez program Jaguar Connection Sustainability Program, w którym prawie 800 000 hektarów lasów będzie chronionych z potencjalną redukcją emisji dwutlenku węgla o 6 milionów ton, oraz w zakresie innowacji, od Poprzez technologiczne aktywa środowiskowe opracowane poprzez blockchainpowiedział Bernado Vargas, szef Służby Bezpieczeństwa Publicznego.

Dla analityków branży wydobywczej i energetycznej zarówno Kompleksowy Plan Zarządzania Zmianą Klimatu 2050, jak i inne plany nie wystarczą do osiągnięcia celów postawionych przez władzę wykonawczą.

Należy rozważyć możliwość wdrożenia technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, pochłaniaczy dwutlenku węgla oraz usprawnień w procesach produkcyjnych poprzez realizację działań związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym oraz zastępowanie w procesach paliw kopalnych niską emisją dwutlenku węgla.powiedziała Camila Jimenez, Senior Mining and Energy w Baker McKenzie.

Węgiel i paliwo, w zasięgu wzroku COP26

(EFE). Konferencja klimatyczna COP26 zwiększyła presję na zniesienie paliw kopalnych, w szczególności węgla, poprzez podpisanie trzech zobowiązań.
Poprzez stopniową rezygnację z wytwarzania energii elektrycznej z węglowodorami odpowiedzialnymi za
25% emisji dwutlenku węgla.

Podobnie, 23 kraje zobowiązały się nie budować nowych elektrowni węglowych, aby przyspieszyć przejście na czystą energię, zwiększając tę ​​całkowitą masę do 42, wśród nowych krajów są Indonezja, Wietnam, Korea Południowa, Egipt, Hiszpania, Nepal, Chile i Ukraina . i Polska. Ponadto w drugiej deklaracji Singapur, Ukraina, Estonia czy Słowenia dołączyły do ​​grona państw, które zobowiązały się do stopniowego usuwania węgla z „miksu energetycznego”.

Alfonso Lopez Suarez
pisanie portfela

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *