Żałują sytuacji z powodu Covid-19 w szpitalach w Itapúa w Paragwaju – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

„Sytuacja jest bardzo krytyczna, czasami rozpaczliwa, ponieważ ośrodki zdrowia są przepełnione i przepełnione” – powiedział dyrektor Siódmego Okręgu Zdrowia, Jose Carlos Acosta, w rozmowie z Radiem 1080 w godzinach porannych.

Wskazał, że codziennie odnotowuje się dużą liczbę zgonów z powodu wirusa SARS-CoV-2, który powoduje chorobę, i od kilku tygodni lekarze zwracają się do władz regionu o dalszą pomoc w przestrzeganiu protokołów.

Ze swojej strony dyrektor Health Therapies Group, dr Angel Nunez, zauważył, że obłożenie łóżek na poziomie krajowym pozostaje „bardzo wysokie” w sektorze publicznym i prywatnym.

Jak wyjaśnił, zintegrowany system oddziałów intensywnej terapii obejmuje 741 placówek dla dorosłych, pediatrii i noworodków w systemie publicznym, ale nie wszystkie z nich są przeznaczone dla pacjentów z epidemią.

Odnosząc się do załamania, powiedział, że rozbudowa i zapewnienie większej liczby łóżek zależy od liczby osób przeszkolonych na oddziale intensywnej terapii, która obecnie jest „na granicy i jest już narzucona w swoich możliwościach”.

Zapowiedziano jednak, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy umożliwią one około 30 dodatkowych łóżek w różnych standardowych szpitalach w budowie, co jest ekspansją kosztem obecnych metod leczenia, chociaż ich pojemność nie została w pełni wykorzystana.

Paragwajscy lekarze i pielęgniarki sporadycznie zamykali centralną Avenida Mariscal Lopez w tej stolicy na dzień przed pozwem rządu o personel i środki w konfrontacji z Covid-19.

W obliczu kryzysu zdrowotnego potępili napływ jednostek szpitalnych, sytuację pogarsza odmowa przyjmowania wniosków emerytalnych, zapowiadając jednocześnie kontynuację protestów w najbliższych dniach.

GM / Cynk

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *