Zamknięcie przed szczytem na diecie w Rzymie – Prensa Latina

Zamknięcie przed szczytem na diecie w Rzymie - Prensa Latina

Przedstawiciele różnych sektorów społecznych biorą udział w spotkaniu promowanym przez Włochy oraz Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w celu zebrania propozycji opartych na nauce i technologii w celu przekształcenia systemów żywnościowych.

Ostatecznym celem jest doskonalenie sposobu myślenia, produkcji i konsumpcji żywności, co wielokrotnie wyrażali uczestnicy działań programu głównego i imprez towarzyszących, w których dominowało ujednolicone podejście.

Spotkanie poprzedził proces dyskusji i analiz opartych na pięciu wizjach przedstawionych przez organizatorów szczytu, na który apelował Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres w październiku 2019 roku.

Te zasady przewodnie to „zapewnienie wszystkim dostępu do zdrowej i pożywnej żywności”, „przyjęcie wzorców zrównoważonej konsumpcji”, „promowanie produkcji przyjaznej naturze”, „promowanie sprawiedliwych źródeł utrzymania” oraz „budowanie odporności na zagrożenia, wstrząsy i stresy”.

„Miasto i lokalne systemy żywnościowe” to jedyny główny temat programu, który zostanie poruszony przez uczestników ostatniego dnia konferencji, która odbywa się w formacie wirtualnym face-to-face w siedzibie FAO w stolicy.

Odbędą się również imprezy towarzyszące poświęcone „Rozszerzaniu posiłków szkolnych” i „Moving the Food Systems Summit w kierunku pełnej integracji niebieskiej żywności dla zdrowia, bogactwa i ochrony środowiska”.

Ponadto ministerialny okrągły stół skoncentruje się na szczycie systemów żywnościowych i jego związku z konwencjami z Rio w sprawie różnorodności biologicznej, zmian klimatycznych i pustynnienia.

Między 11:30 a 13:30 czasu lokalnego zaplanowano publiczną syntezę, opartą na agendzie, która miała służyć jako przewodnik; Od 15:00 do 17:00 zakończenie odbędzie się oświadczeniem odczytanym przez Zastępcę Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, Aminę Mohamed, oraz przemówienie końcowe włoskiego ministra spraw zagranicznych Luigi Di Maio.

ga / fgg / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *