Zamknięcie sesji parlamentarnej i Modi przed Lok Sabha wyróżniają się w Indiach

Zamknięcie sesji parlamentarnej i Modi przed Lok Sabha wyróżniają się w Indiach

Dzień wcześniej minister spraw parlamentarnych Pralhad Joshi przyznał się do trudności w produktywności tegorocznych debat, zwłaszcza w Lok Sabha, która rozpoczęła się 20 lipca iw której przeanalizowano ponad trzydzieści projektów nowelizacji.

Potwierdził, że zarówno Lok Sabha, jak i Rajya Sabha zatwierdziły 23 rezolucje, wśród których zwrócił uwagę na rachunki za kina, spółdzielnie wielopaństwowe, ochronę cyfrowych danych osobowych i różnorodność biologiczną.

Powiedział, że Joshi, przewodniczący Bharatiya Janata Party (BJP) w Karnatace, skrytykował opozycyjny All India Alliance for National Development (Indie) za upolitycznianie kwestii Manipur.

Dodał, że przeciwnicy nie uwzględnili prośby władz centralnych o podjęcie poważnej dyskusji na temat starć plemiennych w północno-wschodnim stanie kraju, które spowodowały już śmierć ponad 150 osób i wysiedlenie tysiące.

W czwartek Rada Legislacyjna odrzuciła wniosek Indyjskiego Sojuszu o wotum nieufności dla premiera Narendry Modiego, po tym jak Jego Wysokość odpowiedział na oskarżenia przed Lok Sabha przemówieniem, w którym skrytykował swoich przeciwników i podkreślił projekty kierowane podczas jego kadencja. .

Modi poparł zaangażowanie rządu w rozwiązanie kryzysu bezpieczeństwa w północno-wschodnim stanie kraju i zapewnił mieszkańców, którzy od początku maja cierpią z powodu ciągłych aktów przemocy między grupami etnicznymi Koke i Mete, że w niedalekiej przyszłości zapanuje pokój i szybki rozwój tego regionu.

Skorzystał również z okazji, by zaświadczyć o swoim zaufaniu do zwycięstwa rządowego Sojuszu Narodowo-Demokratycznego i Partii Bharatiya Janata w wyborach parlamentarnych w 2024 roku.

Wcześniej Rahul Gandhi z Partii Indyjskiego Kongresu Narodowego powtórzył oskarżenia pod adresem BJP i NDA o rzekomy brak zaangażowania w rozwiązanie problemu mieszkańców Manipuru i zakwestionował brak silniejszego wsparcia militarnego części rządu centralnego w celu postawienia koniec z tym. do aktów przemocy.

Gandhi prowadził spór opozycji przed Lok Sabha po tym, jak został przywrócony na posła na początku tego tygodnia w wyniku zawieszenia przez Sąd Najwyższy orzeczenia, które go zdyskwalifikowało w sprawie o zniesławienie.

Po zawiadomieniu o uchyleniu wyroku, który odbywał Gandhi od ponad czterech miesięcy, były przewodniczący Partii Kongresowej przybył do parlamentu za zgodą swoich politycznych znajomych, by objąć rolę głównego mówcy w debacie.

W tej chwili, gdy drzwi Parlamentu są już zamknięte, sojusz NDA-Indie już koordynuje przyszłe działania polityczne, zawsze mając oko na wybory parlamentarne w 2024 roku.

ro / litr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *