Zapewniają, że stabilność makroekonomiczna zostanie utrzymana wraz z powołaniem rządu – gospodarki

Przechodzimy przez wybory, ale niezależnie od przyszłego rządu, niezależnie od jego znaczenia politycznego, zachowana zostanie dyscyplina fiskalna i stabilność makroekonomiczna – powiedział w poniedziałek minister przemysłu i handlu Luis Castiglioni przed biznesmenami, przedsiębiorcami, inwestorami, obywatelami. i obcokrajowców. , na otwarciu Okrągłego Stołu Biznesu Expo 2022.

Nie ma znaczenia, który rząd przyjdzie, bez względu na jego konotacje polityczne, ponieważ państwo wyrobiło sobie kulturę dbania o to dobro, które należy do wszystkich i które zostało osiągnięte we współpracy z sektorem prywatnym, który generuje bogactwo i umożliwia. na rzecz wzrostu i rozwoju gospodarczego. Wszystko to zapewnia przewidywalność w czasie, powiedział minister Castiglioni podczas ceremonii otwarcia Okrągłego Stołu Biznesu Expo na Expo 2022.

„Jedną z wartości, jakie zdobyliśmy w ostatnich latach, jest zrozumienie wszystkich sektorów politycznych, w których dyscyplina makroekonomiczna, przewidywalność fiskalna i polityka monetarna stanowią razem cenny atut, ekosystem, który stawia nas na pierwszym miejscu w klimacie biznesowym według Getulio Vargas już trzeci rok.”

W miniony poniedziałek minister przemysłu i handlu zainaugurował Okrągły Stół Biznesu Expo 2022, który odbędzie się w niemieckiej Izbie Ruiz, w siedzibie Paragwajskiego Stowarzyszenia Wiejskiego (ARP), w którym bierze udział około 765 lokalnych i zagranicznych przedsiębiorców. , z 28 krajów. Aktywność będzie kontynuowana we wtorek 19-go.

Mówił także o ciągłym wzroście PKB w ciągu ostatnich 18 lat, twierdząc, że jest to spowodowane sojuszem rządu z sektorem prywatnym, poprzez politykę publiczną i działania w sferze gospodarczej, które omijały rządy o różnych ideologiach. . „Pozwoliło nam to na wzrost w ciągu ostatnich 18 lat, 700% PKB, a jednocześnie pozwala nam być w procesie szczerej i prawdziwej produkcji. W 2021 roku Paragwaj osiągnął absolutny rekord w wytwarzaniu produktów przemysłowych dla eksport i stres .

Według danych organizacji firmy z Argentyny, Belgii, Boliwii, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chin, Kostaryki, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Filipin, Francji, Gwatemali, Hondurasu, Indii, Meksyku, Panamy, Peru, Polska, Portugalia, Czechy, Dominikana, Serbia, Tajwan, Turcja i Urugwaj biorą udział w 39. Expo Ruida, Mariano Roc Alonso, którego celem jest zwiększenie biznesu o około 190 mln USD. intencje.

Ze swojej strony prezydent Paragwajskiej Konfederacji Przemysłowej Enrique Duarte zauważył, że w kraju panuje szacunek dla wolności gospodarczej i własności prywatnej. Większość populacji to ludzie młodzi, a presja podatkowa jest niska, „10, 10,10”; Mówił też o dostępności czystej energii i o tym, że mamy bardzo pracowite kobiety, które szybko uczą się zawodu, i wskazał, że wszystkie są atrakcyjne dla inwestycji zagranicznych, więc ma nadzieję, że ta podróż biznesowa będzie efektem wielu firm lub narodzin nowe relacje między zagranicznymi biznesmenami a Paragwajem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.