Zapobieganie rutynowym aresztowaniom w sądach imigracyjnych w USA – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Minister bezpieczeństwa narodowego Alejandro Mayuras powiedział w oświadczeniu, że ta praktyka w administracji Donalda Trumpa (2017-2021), poprzednika obecnej administracji Joe Bidena, zniechęca ludzi do uczestniczenia w przesłuchaniach i współpracy z policją. Jednakże podmiot federalny może dokonywać aresztowań w sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego lub stwarzających zagrożenie dla ochrony publicznej.

Ponadto dzięki nowym środkom aresztowane zostaną osoby, które są aktywnymi ośrodkami poszukiwawczymi lub co do których istnieje podejrzenie, że są w stanie zniszczyć dowody w postępowaniu karnym.

Według Mayurasa głównym celem jest znalezienie równowagi między wymiarem sprawiedliwości a egzekwowaniem przepisów imigracyjnych.

Podczas swojej kampanii kandydata na prezydenta Biden obiecał anulować wiele środków, które Trump wdrożył w tej dziedzinie, a które starał się ograniczyć dostęp imigrantów do Stanów Zjednoczonych.

Trump nałożył surowe ograniczenia na wjazd na terytorium Ameryki Północnej, oddzielając dzieci i rodziców, utrudniając udzielenie azylu i zachęcając do budowy muru na granicy z Meksykiem, wśród innych krytykowanych środków.

Biden, u władzy od 20 stycznia, zdemontował niektóre z polityk swojego poprzednika, chociaż amerykańskie media ostrzegają, że jego administracja jest przytłoczona napływem dużej liczby imigrantów.

G / dsa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *