Zaproponuj skorzystanie z możliwości dostępnych w Niemczech

Ambasador Dominikany w Niemczech, Francisco Caraballo, podkreślił znaczenie Niemiecka turystyka na Dominikanę oraz możliwości wykorzystania w turystyce, czystej energii i korzyściach płynących z prowadzenia działalności gospodarczej za pośrednictwem Sojuszu na rzecz Rozwoju na rzecz Demokracji (ADD), wraz z kilkoma krajami Ameryki Środkowej.

Niemcy są czwartą co do wielkości gospodarką na świeciePodkreślił zatem, że kraj ma szansę skorzystać z umowy ADD (Alliance for Development in Democracy), podpisanej przez rząd Dominikany z Kostaryką, Ekwadorem i Panamą.

Niemcy postrzegają ten rynek jako całość Trzeci partner handlowy Stanów Zjednoczonych Tak więc, jako wysoki potencjał biznesowy w Niemczech, dyplomata stwierdził Listín Diario.

Kraj ten jest głównym eksporterem ekologicznych bananów do Europy Następnie tytoń i rum.
Odbył się koncert Filharmonii Berlińskiej ze skrzypaczką Aishą Scheid i niemiecką pianistką, wzmacniając więzi kulturowe między obydwoma krajami.

na poziomie komercyjnym, Jesteśmy w bardzo dobrym momencie z Niemcami.Ambasador Caraballo powiedział, odnosząc się do niedawnych obchodów 70-lecia stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami.

Dyplomata zauważył, że ostatnio pod koniec 2022 roku odbyły się targi Fruit Logistic z delegacją 60 eksporterów z Dominikany, którzy podróżowali do Niemiec z ProDominicana. Powiedział, że dziś na niemieckich półkach są awokado, ananasy i inne owoce i warzywa.

Zaznaczył, że obaj Dominikańskie produkty rolne W jaki sposób eksportowane są produkty medyczne wytwarzane w wolnych obszarach celnych? Z produktami pola dominikańskiego zysku plantatorów na warunkach umowy EPA, Odniósł się do umowy, którą kraj podpisał z Unią Europejską.

Dla dyplomaty w wyniku wojny po raz pierwszy od wielu lat na niektórych terenach reglamentowano podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, takie jak mąka i olej.

Ponadto ucierpiał słynny niemiecki przemysł samochodowy. Zwrócił uwagę, że dostawa nowego samochodu po złożeniu zamówienia trwała miesiącami.

Ceny energii poszybowały w górę, a jeśli wojna toczy się dalej, a niemieckie media przewidywały bardzo mroźną zimę, radziły oszczędzać energię.

Jeśli chodzi o zachowanie cen, potwierdził to Inflacja jest najwyższa od upadku muru berlińskiego i brakuje niektórych surowcówglobalny łańcuch dystrybucji jest przeciążony, dlatego Niemcy muszą nieuchronnie szukać pomocy w zaufanych krajach, o wspólnych interesach, podobnie myślących liniach, które pomogą zaspokoić te pilne potrzeby i czy jest lepsze miejsce do poszukiwania takich partnerów niż w Ameryce Łacińskiej i oczywiście kraj taki jak Republika Dominikańska.

W obliczu tego kryzysu ambasador dał jasno do zrozumienia, że ​​jest wielka szansa i każdy musi się przygotować.

Wznowienie
Dla ambasadora Caraballo wznowiono obecność dominikanów w Berlinie. Ambasada ma nową lokalizację, w której dominikanie urządzają swój dom. Dominikanie są zarejestrowani, a wszystkie działania są publikowane na portalu internetowym, a Kreole, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, otrzymują wsparcie.

zapamiętałem CięJedną z głównych osi dominikańskiej polityki zagranicznej jest ochrona dominikanów poza. Jako dyplomata jednocześnie przebywa w sześciu ambasadach Berlina w krajach bałtyckich, Litwie, Łotwie, Estonii, Rumunii, Polsce i Ukrainie.

Ułatwiła wyjazd ponad 20 dominikanom, którzy znaleźli się w strefie konfliktu na Ukrainie w wyniku wojny rosyjskiej i udało im się wejść do strefy Schengen z pomocą europejskich sojuszników, z których część pozostała u europejskich krewnych, a inni wrócili do Republiki Dominikańskiej .

Stosunek pracy
W latach 2015-2021 obroty handlowe Dominikany z Niemcami wyniosły 3149,4 mln USD, z czego 77,3% przypadło na import towarów, a pozostałe 22,7% na eksport.

produkty
Kraj eksportuje do Niemiec świeże lub suszone banany (wyłączność bananów), papierosy i wyroby medyczne; tytoń, ziarna kakaowe całe lub łamane, surowe lub palone; Rum i inne alkohole otrzymywane m.in. z destylowanych i fermentowanych produktów z trzciny cukrowej

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *