Zarząd sprzedaje największą działkę w Mirandzie głównemu organizatorowi logistyki w Europie

Zarząd sprzedaje największą działkę w Mirandzie głównemu organizatorowi logistyki w Europie

Negocjacje trwały prawie rok i zakończyły się sprzedażą działki o wartości 10,9 mln euro w parku przemysłowym Ircio, w Miranda de Ebro, firmie logistycznej Panattoni, która będzie promować duży park transportowy, w który zainwestuje ok. 90 mln euro.

Tereny te stanowią największą działkę na sprzedaż w strefie przemysłowej Mirandés, której właścicielem jest Junta de Castilla y León. Po osiągnięciu porozumienia Minister Gospodarki Carlos Fernández Carredo podpisał porozumienie z przedstawicielami firmy kupującej.

Działka Panattoni znajduje się w Ircio Business Park, wybudowanym przez Junta de Castilla y León, obok centrum dystrybucyjnego supermarketu Aldi i ma powierzchnię 284 779 metrów kwadratowych, na której firma zamierza wybudować duży projekt o nazwie „Panattoni Park Miranda de Ebro’. Będzie się składał z dwóch budynków logistycznych o łącznej powierzchni najmu 131 000 metrów kwadratowych, z czego 127 773 metrów kwadratowych będą przeznaczone na magazyny i około 4000 metrów kwadratowych, które mogą być wykorzystane jako biura. Projekt ten stanowi inwestycję, według danych firmy, o wartości ponad 90 milionów euro.

Projekt, który firma przygotowuje dla Mirandy, jest podobny do projektu uruchomionego w Cervana i Abanto obok portu w Bilbao, o nazwie „Panattoni Park Bilbao City”, który wydzierżawiła od Herko. Działalność Panatoni obejmuje nabywanie gruntów przemysłowych w celu przekształcenia ich w parki logistyczne zarządzane przez inne firmy.

Panatoni Bilbao.Europejski Bank Centralny

W przypadku Mirandy, oprócz pierwszego projektu obejmującego dwa budynki logistyczne o łącznej powierzchni najmu 131 tys. przestrzeni zarówno w sąsiednich regionach Hiszpanii, jak i we Francji.

Lokalizacja Ircio Business Park jest bardzo konkurencyjna ze względu na bliskość sąsiednich prowincji, takich jak Kastylia i León, La Rioja, Madryt, Kraj Basków i granica francuska. Działka położona jest zaledwie 5 km od autostrady A68, która łączy Saragossę z Bilbao oraz 8 km od autostrady A1, która łączy Madryt z Francją. Dodatkowo lokalizacja ta posiada bardzo dobre połączenia transportem kolejowym.

Panattoni to największy w Europie deweloper logistyczno-przemysłowy. Założona w 2005 roku w Polsce i prowadzona przez Roberta Dobrzyckiego. W ubiegłym roku zainwestował ponad 450 milionów euro w projekty dla Hiszpanii i Portugalii, a ten promotor prowadzi 13 kolejnych projektów na Półwyspie Iberyjskim, o łącznej powierzchni najmu brutto ponad 428 000 metrów kwadratowych, które mają zostać oddane do końca 2023 roku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *