Zatrzymano sieć, która w ciężarówkach z owocami przywoziła do Polski kokainę, marihuanę i pigułki

Zatrzymano sieć, która w ciężarówkach z owocami przywoziła do Polski kokainę, marihuanę i pigułki

Madryt, 1 czerwca Policja Krajowa we współpracy z Gwardią Cywilną i Europolem rozbiła międzynarodową organizację zajmującą się handlem narkotykami, która przewoziła z Hiszpanii do Polski duże ilości marihuany, amfetaminy i kokainy ukryte w ciężarówkach z owocami i warzywami.

Według obu sił podczas śledztwa agenci przejęli ponad 260 kilogramów marihuany, amfetaminy i kokainy o łącznej wartości około 3 milionów euro.

W ciągu ostatniego roku funkcjonariusze zatrzymali 42 osoby, w tym osoby odpowiedzialne za strukturę przestępczą.

Pierwsza akcja przeciwko tej organizacji przestępczej miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało siedmiu podejrzanych o przemyt narkotyków do Polski.

Narkotyki przewożono ciężarówkami wraz z dostawami ziemniaków z Hiszpanii, gdzie śledczy znaleźli 158 worków marihuany. Po tej operacji i przeszukaniu domów zatrzymanych zabezpieczono dodatkowo 51 worków marihuany.

Dowody zebrane w toku śledztwa wykazały, że ta organizacja przestępcza była powiązana z przemytem 3 ton marihuany o szacunkowej wartości 30 milionów euro.

Organizacja przewoziła narkotyki samochodami chłodniami z Hiszpanii do Polski, przez Holandię i Niemcy.

Dochodzenie ujawniło również, że członkowie organizacji mieli powiązania z ultrasami z różnych klubów sportowych.

23 kwietnia w obu krajach przeprowadzono także szereg skoordynowanych działań, w wyniku których zatrzymano 14 osób w Polsce i 6 w Hiszpanii. Przy tej okazji zabezpieczono kwoty w gotówce w różnych walutach o wartości ponad pół miliona euro.

Policja krajowa i Gwardia Cywilna podkreślają kluczową pracę wykonaną przez Europol, zapewniając ciągłą analizę wywiadowczą członków tej sieci i ułatwiając koordynację w czasie rzeczywistym między wszystkimi zaangażowanymi partnerami. Evie

lca/am

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *