Zaufanie do amerykańskich mediów spadło do rekordowych poziomów

Zaufanie do amerykańskich mediów spadło do rekordowych poziomów

Z nowego badania Gallupa wynika, że ​​tylko 16% Amerykanów wierzy w informacje publikowane w gazetach, a tylko 11% wierzy w wiadomości w telewizji.

Coroczne badania Gallupa dotyczące zaufania Amerykanów są prowadzone w gazetach od 1973 roku, a w wiadomościach telewizyjnych od 1993 roku. Ich najnowsze dane wskazują na rekordową liczbę spadków zaufania Amerykanów, którzy nie ufają wiadomościom w gazetach i telewizji. . Spadek zaufania, w porównaniu z poprzednim rokiem, wyniósł w obu wskaźnikach 5%.

Dane, które pochodzą z ostatniego sondażu przeprowadzonego w dniach 1-20 czerwca, pokazują, że 46% Amerykanów „ma bardzo mało zaufania lub nie ma zaufania” do wiadomości prasowych, a 53% do telewizji. Tymczasem tylko 16% dorosłych Amerykanów powiedziało, że ufa gazetom „bardzo” lub „w pewnym stopniu”, a 11% ufa wiadomościom telewizyjnym.

Podobnie badanie ilustruje istotną różnicę między oceną zaufania Demokratów i Republikanów. W porównaniu do rekordowo niskiego poziomu 5% Republikanów, którzy wierzą w doniesienia prasowe, 35% Demokratów wydaje się bardzo pozytywnych. Tymczasem Demokraci uważają, że wiadomości telewizyjnych jest mniej (tylko 20%), podczas gdy Republikanie stanowią 8%, 2% więcej niż rok wcześniej.

Na całym świecie obserwuje się narastający trend nieufności do mediów. Dyrektor Instytutu Studiów Dziennikarskich Reuters, Rasmus Claes Nielsen, napisał w swoim raporcie, że „duża liczba ludzi postrzega media jako podlegające nadmiernym wpływom politycznym”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.