Zaufanie konsumentów chilijskich wykazuje największy spadek na świecie

Zdjęcia: Isidoro Valenzuela M.

Jak stwierdzono w oświadczeniu firmy konsultingowej Ipsos zastrzel go Najnowszy raport nazwany „Global Confidence Index 2021” (CCI), jak pokazuje Oglądało go ponad 21 000 osób w 28 krajach; W celu pomiaru poziomu optymizmu konsumentów co do stanu gospodarki, poprzez obecną i przyszłą sytuację lokalnych gospodarek, finanse osobiste, oszczędności i gwarancje dokonywania inwestycji.

W listopadzie chilijskie zaufanie konsumentów odnotowało: Znaczący spadek 3,5%, istnienie Pierwszy spadek w gospodarce narodowej Po sześciu miesiącach kolejnych podwyżek i podwyżek, Głównie z powodu braku polerowania i właściwe zarządzanie epidemią.

Z raportu CCI wynika, że ​​rynek chilijski osiągnął indeks 43,4 punktu Chile zajmuje 19. miejsce na 28 gospodarek. ten Największy spadek odnotowało bezpieczeństwo biznesu krajowego we wspomnianym miesiącu (-3,5 pkt) na całym świecie. Pomimo tego spadku, nadal przewyższa pozostałe trzy badane kraje Ameryki Południowej (Brazylia, Peru i Argentyna), a także przewyższa kraje europejskie, takie jak Polska, Węgry i Rosja.

Wynik uzyskany w raporcie CCI Sprawia, że ​​Chile nadal znajduje się w gospodarczym, pesymistycznym regionie (mniej niż 50 punktów). „W kontekście narodowym naznaczonym hiperinflacją, zajmując się czwartym wycofaniem i znaczną niepewnością polityczno-gospodarczą, Spadek zaufania konsumentów wynikał głównie z pogorszenia obecnej sytuacji Oraz prognoza na najbliższe półrocze, odzwierciedlona w odpowiednich wskaźnikach cząstkowych („oczekiwania”, -4,2 pkt i „sytuacja bieżąca”, -4,1 pkt). Oba subwskaźniki zawierają pytania, które pokazują utratę entuzjazmu w odniesieniu do konsumpcji, oszczędności, zdolności produkcyjnych, bezpieczeństwa pracy i ogólnie przyszłości gospodarki” – wyjaśnia. Jorge Lopez, dyrektor Ipsos Chile.

Na całym świecie zaufanie konsumentów pozostaje takie samo jak w październiku, średnio 48,5 punktu. Najbardziej optymistyczne kraje Są to Chiny (72,6), Arabia Saudyjska (64,6) i Szwecja (61,2); Najbardziej pesymistyczne są Turcja (30,3), Argentyna (36,5) i Rosja (38,6). Jeśli chodzi o osoby o największym wzroście zaufania w tym miesiącu, wyróżniają się Malezja (+4,1), Meksyk (+2,9) i Japonia (+2,3); Natomiast nasz kraj był krajem, który doświadczył najsilniejszego upadku na świecie. Na kolejnych miejscach plasują się Polska (-2,4), Wielka Brytania (-2,0) i Stany Zjednoczone (-2,0).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *