Zbierz emeryturę i pracuj z nowym limitem dochodów

Jak można się spodziewać, miliony ludzi zastanawiają się, jak zarobić więcej w USA, zwłaszcza w czasach inflacji. Dziś mówimy o pewnych modyfikacjach i możliwościach.

W szczególności: W Stanach Zjednoczonych możesz jednocześnie otrzymywać świadczenia emerytalne i pracować. Ale nie jest to możliwe, jeśli dopuszczalny limit dochodów zostanie przekroczony w ciągu roku.

Istnieje jednak wyjątek od tego ograniczenia zarobków w przypadku zatrudnienia po przejściu na emeryturę. Limit ten dotyczy tylko osób, które zaczynają otrzymywać świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego. Jeśli nakaz zostanie złożony w wieku 67 lat dla osoby urodzonej w 1960 roku lub później, nie ma limitu zarobków.

Maksymalna kwota, jaką może zarobić emeryt w 2022 r., który już pobiera świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, wynosi 19 560 USD. Za każde 2,00 złJeśli ta maksymalna kwota zostanie przekroczona, odliczona zostanie kwota 1,00 USD.

Jak uzyskać więcej korzyści?

Wyjątkiem od tego limitu dochodowego jest osiągnięcie pełnego wieku emerytalnego w tzw. roku kalendarzowym. Nie ma więc redukcji świadczeń niezależnie od poziomu dochodów.

Pomiędzy 1 stycznia a miesiącem, w którym osiągniesz pełną emeryturę, limit zarobków wzrasta do 51 960 USD na rok 2022. Za każde 3,00 USD przekraczające ten limit, 1 USD zostanie potrącone na świadczenia. Ale liczą tylko zyski wypracowane przed miesiącem, w którym osiągnięto wiek emerytalny. Dlatego istnieje okno czasowe z podwyższonym limitem zysku przed ustawieniem limitu zysku.

Podwyższony limit i obniżona kwota odpisu zachęcają wiele osób do przejścia na emeryturę na początku roku, a nie czekania do urodzin.

Limit zarobków z Ubezpieczeń Społecznych dotyczy tylko zarobków brutto. To jest to, co zarobiłeś bez liczenia podatków, składek emerytalnych lub innych potrąceń. Uwzględniono również premie, prowizje i wynagrodzenie urlopowe.

Zwolnione są wszelkie inne rodzaje pracy, takie jak renty, odsetki, renty, wypłaty IRA i zyski kapitałowe. Nie liczą się również świadczenia kombatanckie oraz emerytury państwowe lub wojskowe.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.