„Zbrodni” Rodrigo Moreno, Nagroda Główna dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty w Polsce

„Zbrodni” Rodrigo Moreno, Nagroda Główna dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty w Polsce

PrzestępcyFilm Rodrigo Moreno zdobył Grand Prix dla najlepszego filmu w kinie 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe HoryzontyKtóre odbyło się we Wrocławiu (Polska) w dniach 20-30 lipca.

„Główną nagrodą jest Film o poszukiwaniu wolności w formie i treści zabiera nas w niezwykłą podróż, zmieniając formę w wielu gatunkach i śledząc zabawny, surrealistyczny i zaskakujący list miłosny do kina. Jury składa się z: Napisane przez Marka Jenkina (laureata głównej nagrody Smak Przy 18 NH), Dane Komljen (honorowy zdobywca nagrody za Poza wodą Na 22 NH), Jennifer Reeder (jej film Sprawca W tegorocznej sekcji Nocnego Szaleństwa wystąpili Sergio Fant (programista IFF Berlinale) i Aga Woszczyńska (Cicha kraina To był jeden z filmów otwierających w zeszłym roku NH” – tak to opisuje.

Niepublikowane w Argentynie Przestępcy to produkcja Wanka Cine we współpracy z Rizoma, Compañía Amateur i Jaque Producciones (wszyscy z Argentyny), a także Sancho & Punta (Brazylia), Jirafa (Chile) i Les Films Fauves (Luksemburg). Scenariusz napisał sam Rodrigo Moreno, a producentem wykonawczym jest Ezekiel Borovinsky. Projekt brał udział w CineMart Rotterdam i Tres Puertos oraz został zwycięzcą konkursów Film Fund Luxembourg, Polo audiovisual Córdoba i INCAA na opracowanie scenariusza.

Fabuła jest następująca: Moran w ramach swoich obowiązków w małym banku, w którym pracuje, codziennie deponuje w skarbcu bankowym duże ilości gotówki. Któregoś dnia na oczach kamer monitoringu spakował dużą sumę pieniędzy i niechcący opuścił bank. Organizuje spotkanie w barze ze swoim kolegą Romanem, czyniąc go nieświadomym wspólnikiem. Moran ma coś więcej niż zwykły napad i plan, a krótki pobyt w więzieniu to dopiero pierwszy krok. Sprawę komplikuje fakt, że Moran zakochuje się podczas krótkiej przerwy przed uwięzieniem. Roman, przepełniony poczuciem winy za swój współudział, również staje przed romantyczną okazją, rozważając swoje życiowe wybory. Wciągający i zabawny, wielokrotnie nagradzany reżyser Moreno zabiera nas w wieloaspektową odyseję, w której napad na bank to dopiero początek.

To turniej Estebana Bigliardiego, Daniel Eliasz, Margherita Molveno, Sergia Hernandeza I Cecylii Rainero.

Wyróżnienie specjalne za festiwal powędrowało do Po tym (Francja) w reżyserii Anthony’ego Labii Kos Blackbird BlackBerry (Szwajcaria, Gruzja) gruzińskiej reżyserki Elin Naveriani zdobył Nagrodę Publiczności.

Wiodące polskie wydarzenie branżowe „Dni Polskie” przyznało nagrody najbardziej obiecującym projektom na wczesnych etapach produkcji. Nagroda za postprodukcję Fixafilm trafiła do Pod wulkanemw reżyserii Damiana Cukora.

Obsesja Tadeusza Łysiaka otrzymało Nagrodę Postprodukcyjną ORKA, a No Issues Music nagrodziło trzy projekty: prawie tyle co nic Grzegorz Dybowski, To nie mój filmNapisane przez Maria Zabaska W Ron Agnieszka Zwiefka.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *