Zdjęcie Bolsonaro jedzącego pizzę na nowojorskiej ulicy, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19

Zdjęcie Bolsonaro jedzącego pizzę na nowojorskiej ulicy, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19

Obowiązkowa kolacja dla Jaira Bolsonaro i jego świty w Nowym Jorku.

Jean-Georges, Lou Bernadine, Eleven Madison Park czy Maria to tylko niektóre z nowojorskich restauracji, które mają gwiazdki Michelin i zwykle mają dziurę w agendzie wielu przywódców i dygnitarzy uczestniczących w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które rozpoczyna się we wtorek w Amerykańskie miasto. ale Dla prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, te ekskluzywne centra dla smakoszy są niedostępne.

W poniedziałek, podczas swojej pierwszej nocy w Wielkim Jabłku, Bolsonaro musiał zadowolić się pizzą na ulicy – ​​jak każdy oszczędny turysta – ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19.

i to jest Wszystkie nowojorskie restauracje wymagają od gości, aby przed podaniem udowodnili, że otrzymali podwójną szczepionkę.

I nie chodzi o to, że prezydent Brazylii nie został ostrzeżony. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wezwał światowych przywódców – aw szczególności Brazylijczyków – do zaszczepienia się przed posiedzeniem ONZ, które potrwa do 27 w tym miesiącu.

Jeśli nie chcesz być zaszczepiony, zapowiedział de Blasio na konferencji prasowej, nie zawracaj sobie głowy przychodzeniem.

ale Prezydent Brazylii jest sceptycznie nastawiony do szczepionki przeciwko wirusowi, który zainfekował ponad 21 milionów ludzi i do tej pory zabił prawie 600 000 osób w jego kraju. Co więcej, Bolsonaro chwali się, że nie został zaszczepiony, twierdząc, że jego układ odpornościowy jest wystarczająco silny, aby oprzeć się koronawirusowi.

Kiedy w poniedziałek spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, publicznie zaprosił go do zaszczepienia AstraZeneca, najczęściej stosowaną szczepionką w Wielkiej Brytanii. Jeszcze nie, Bolsonaro odpowiedział przed kamerami, potrząsając palcem wskazującym z dezaprobatą i dezaprobatą.

Wśród wszystkich przywódców G-20 w Nowym Jorku, Tylko prezydent Brazylii ogłosił, że nie został zaszczepiony.

Odbyło się wiele debat na temat tego, czy przywódcy i ich delegacje dyplomatyczne powinni przedstawiać świadectwa szczepień przed wjazdem do Nowego Jorku, jednak ze względu na dyplomację ONZ stwierdziła, że ​​będzie wyjątek i zastosuje system honorowy wśród swoich członków, z pewność, że zostaną zaszczepione przed podróżą.

Jednak miasto wymaga dowodu szczepienia, aby uzyskać dostęp do zamkniętych miejsc publicznych, w tym restauracji.

ponieważ Jair Bolsonaro i jego otoczenie, w tym dwóch ministrów gabinetu, zostali zmuszeni do zjedzenia pizzy, stojąc na chodniku w pobliżu ich hotelu.

Delegacja opublikowała zaimprowizowany obiad na Instagramie, a niektórzy zwolennicy chwalili prezydenta za „prostotę”, jaką wykazał, delektując się fast foodami na ulicach Manhattanu.

Zobacz też:

Bolsonaro został wygwizdany po przybyciu do swojego hotelu w Nowym Jorku: „Nie jesteś mile widziany”

(pochodzi z Wiadomości Yahoo)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *