(Zdjęcie i załączone słowo) Alberto Fernandez: „Argentyna postawiła na klimat i ochronę środowiska w centrum swoich przekonań”.

Alberto Fernandez U szczytu zmian klimatycznych

Argentyna stawia klimat i ochronę środowiska w centrum swoich przekonań.

Prezydent
Alberto Fernandez Argentyna ponowiła swoje zobowiązanie do przestrzegania porozumienia paryskiego i wyznaczyła ambitne cele w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym, uczestnicząc dziś po południu w „szczycie przywódców klimatycznych” zwołanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w ramach Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.

Biden zaprosił prezydenta Argentyny do udziału w wydarzeniu, aby dołączyć do nich głowy państw, które wykazują silne przywództwo w dziedzinie zmian klimatycznych.

Otwarcie szczytu zostało zlecone przez prezydenta USA. Wiceprezydent tego kraju Kamala Harris i Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres.

W grę wchodzi także kanclerz Niemiec Angela Merkel. I premier Indii Narendra Modi. Z Izraela Benjamin Netanyahu. Z Włoch Mario Draghi. Z Japonii Yoshihide Suga; Z Hiszpanii Pedro Sanchez; A z Wielkiej Brytanii m.in. Boris Johnson.

„Argentyna stawia klimat i ochronę środowiska w centrum swoich przekonań” – powiedział prezydent Olivos Residence, gdzie był z ministrem spraw zagranicznych.
Felipe Sola Oraz minister środowiska i zrównoważonego rozwoju Juan Cabande.

Nawiązując do słów papieża Franciszka, który jest również jednym z mówców na szczycie, powiedział, że aby przejście na gospodarkę niskoemisyjną było sprawiedliwe, konieczne jest „rozpoczęcie od tego, co dociera do wszystkich” i wezwał do „odnowienie międzynarodowej instytucji finansowej”.

„W Argentynie szanujemy porozumienie paryskie, zwiększając ambicje klimatyczne” – powiedział Fernandez i zadeklarował, że kraj jest zaangażowany w „rozwój 30 procent krajowej macierzy energetycznej z wykorzystaniem energii odnawialnych”. Wzmocnienie „środków zwiększających efektywność w przemyśle i transporcie” oraz będzie promować w Kongresie szybkie przetwarzanie federalnej ustawy o edukacji ekologicznej.

Przedstawiają także prezydentów Chin Xi Jinpinga; Z Francji Emmanuel Macron; Z Polski, Andrzej Duda; Z Republiki Korei, Moon Jae-in; Z Rosji Władimir Putin; Z Republiki Południowej Afryki Matamela Cyril Ramaphosa; A z Turcji m.in. Recep Tayyip Erdogan.

Z Ameryki Łacińskiej Prezydenci Brazylii Jair Bolsonaro; Z Chile, Sebastian Pinera; Z Kolumbii Evan Duque Marquez; Z Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador.

Argentyna stawia klimat i ochronę środowiska w centrum swoich przekonań ”.

Prezydent Alberto Fernandez Argentyna ponowiła swoje zobowiązanie do przestrzegania porozumienia paryskiego i wyznaczyła ambitne cele w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez udział w „szczycie”.

Climate Leaders ”na zaproszenie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w ramach Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.

Biden zaprosił prezydenta Argentyny do udziału w wydarzeniu, aby dołączyć do nich głowy państw, które wykazują silne przywództwo w dziedzinie zmian klimatycznych.

Otwarcie szczytu zostało zlecone przez prezydenta USA. Wiceprezydent tego kraju Kamala Harris i Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres.

W grę wchodzi także kanclerz Niemiec Angela Merkel. I premier Indii Narendra Modi. Z Izraela Benjamin Netanyahu. Z Włoch Mario Draghi. Z Japonii Yoshihide Suga; Z Hiszpanii,

Między innymi Pedro Sanchez z Wielkiej Brytanii, Boris Johnson.

„Argentyna stawia klimat i ochronę środowiska w centrum swoich przekonań” – powiedział prezydent Olivos Residence, gdzie był z ministrem spraw zagranicznych. Felipe Sola I do ministra

ESD, Juan Cabande.

Nawiązując do słów Papieża Franciszka, który jest również jednym z mówców na szczycie, powiedział, że aby przejście na gospodarkę niskoemisyjną było sprawiedliwe, trzeba „zacząć od

Ostatni, który dotarł do wszystkich ”i wezwał do„ odnowienia międzynarodowej architektury finansowej ”.

„W Argentynie przestrzegamy porozumienia paryskiego, zwiększając ambicje klimatyczne” – powiedział Fernandez i zadeklarował, że kraj jest zaangażowany w „rozwój 30 procent krajowej macierzy energetycznej”.

Z odnawialnymi źródłami energii ”w celu promowania„ środków zwiększających wydajność w przemyśle, transporcie i budownictwie ”oraz promowania w Kongresie szybkiej naprawy federalnej ustawy o edukacji środowiskowej.

Przedstawiają także prezydentów Chin Xi Jinpinga; Z Francji Emmanuel Macron; Z Polski, Andrzej Duda; Z Republiki Korei, Moon Jae-in; Z Rosji Władimir Putin; Z Republiki Południowej Afryki Matamela

Cyril Ramaphosa i Recep Tayyip Erdogan z Turcji m.in.

Z Ameryki Łacińskiej Prezydenci Brazylii Jair Bolsonaro; Z Chile, Sebastian Pinera; Z Kolumbii Evan Duque Marquez; Z Meksyku Andres Manuel Lopez

Obrador.


Wszystkie wiadomości o Alberto Fernandezie dzisiaj

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *