zdobycz | Netflix | „Polowanie na zdobycz”: zobaczyć lub nie zobaczyć właśnie wydany niemiecki thriller? | recenzja | Kino niemieckie | premiera | bieganie | pomiń wpis

standardowo

wiedzieć więcej

Dzięki zróżnicowanemu katalogowi, który jest uzupełniany dzień po dniu, nie dziwi fakt, że znaleźliśmy się na głównych schodach Netflix Filmy, seriale i dokumenty nie tylko amerykańskie, hiszpańskie czy meksykańskie, ale także propozycje z nieco mniej popularnych rynków w kraju takim jak Peru. Dwoma tego przykładami może być bez wątpienia polski film „Bartowiak”, w którym mężczyzna kieruje klubem walki prowadzonym przez jego brata, zanim zginie w wypadku samochodowym, dopóki nie dowie się, co tak naprawdę za tym stoi . śmierć. Wreszcie,Wyrażenie‘, szybki holenderski policjant przedstawiający poprzednie kroki, które musiał wykonać Ferry Bowman, zanim stał się potężnym europejskim dilerem narkotyków.

Wyglądać: „Kate”: Aby zobaczyć lub nie zobaczyć nowego filmu akcji z Mary Elizabeth Winstead, który wstrząsa Netflixem? | ponowne rozważenie

Możliwość oglądania filmów zrealizowanych w krajach takich jak Polska, Holandia itp. oznacza nie tylko zbliżenie się do różnych narracji, ale przede wszystkim możliwość poznania aktorów, którzy choć w większości przypadków nie mają regularnych występów w Hollywood, zasługują na szansa na dotarcie do widzów w krajach tak odległych jak nasz. Przykład tego wszystkiego można znaleźć w „Prey” (dystrybuowanym również jako „Polowanie na zdobycz”), nowym niemieckim thrillerze w reżyserii Thomasa Siebena, który właśnie ukazał się na Netflix.

Główna historia jest przedstawiona stosunkowo prosto: Roman (David Cross) świętuje swój wieczór panieński podczas wycieczki do lasu ze swoim bratem Albertem (Hanno Koffler) i trzema przyjaciółmi, Vincentem (Young Ngo), Peterem (Robert Finster) i Stefanem. (Klaus Steinbacher). Chociaż w pierwszych minutach filmu wszystko wydaje się szczęśliwe, sytuacja zmienia się niedługo po tym, gdy słychać strzały niedaleko. Pierwsza reakcja każdego jest prawie jedna: muszą być łowcami zwierząt. Jednak nic z tego nie okazało się dokładne. Po chwili jeden z pięciu zostanie zastrzelony. W lesie czai się snajper.

Nie jest drobnym szczegółem, że film trwa półtorej godziny. „Zdobycz” jest zasadniczo próbą ucieczki, więc jej przedłużanie w szybkim tempie naraża ją na ryzyko zduplikowania zasobów. Dzieje się tak na przykład, gdy komórka ciągle sprawdza, czekając na „odbiór sygnału”. Chociaż dla wielu las zawsze kojarzył się z samotnością i niegościnnością, to uczucie jest tu mnożone dziesięciokrotnie.

Eva (Maria Irlandzka)
Eva (Maria Irlandzka)

Ale Brias nie tylko pokazuje desperację pięciu mężczyzn, gdy widzą, jak giną kosztem kogoś, z kim nawet nie mogą się porozumieć. Ta historia ma swoją historię, dość emocjonalną. W nim pokazano, że przyjaciół może nie być. Rzeczywiście, kto nie żywi urazy do osoby, która jest im najbliższa? Film jest usiany westchnieniami i trzaskami gałęzi z retrospekcjami, które choć Roman zawsze jest głównym bohaterem, inni też mają pewien udział w zaangażowaniu: rozplątywanie więzi przyjaźni w samym środku dążenia do przetrwania.

Rzymski (Krzyż Dawida)
Rzymski (Krzyż Dawida)

Można się zastanawiać, ile więcej niż jeden zwrot akcji zajmuje ten thriller w półtorej godziny, ale prawdopodobnie nie jest to pomocne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że karty tutaj zostały wiernie odwzorowane od samego początku. Postrzeganie Dams jako ambitnego zakładu, aby ujawnić to, co najlepsze w obecnym niemieckim kinie, byłoby fatalnym błędem. Musimy założyć, że w zasadzie przeżywamy intensywną przygodę, w której krew i osobiste besztanie dzielą uwagę widza niemal w równym stopniu. I chociaż rola Davida Crossa Cromana wyraźnie wyróżnia się na tle innych członków obsady, efekt końcowy jest dość słaby.

plakat "ofiara".
zdobycz naklejki.

kod:

Oryginalny tytuł: “ofiara”.

streszczenie: Podróż w głąb natury zamienia się w desperacką próbę przetrwania dla pięciu przyjaciół uciekających przed tajemniczą strzelanką.

program: .

Okres: 1 godzina 27 minut

Dyrektor: Tomasz Siódemka

Klasyfikacja: +16.

Ocena: ★★.

Obserwuj Skip Intro na Instagramie:

Powiązane wideo:

Pomiń wprowadzenie: zwiastun dla "hak".  (Źródło: Marvel)
Pomiń wstęp: zwiastun „Jastrzębia”. (Źródło: Marvel)

To może Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *