Zdrowie 540 000 dzieci na Haiti jest zagrożone z powodu niewystarczającej ilości wody pitnej

Odrodzenie się cholery i innych chorób przenoszonych przez wodę to realne zagrożenie, które narasta po trzęsieniu ziemi z 14 sierpnia. Zdjęcie: Telesur

Około 540 000 nieletnich dotkniętych trzęsieniem ziemi, które nawiedziło południowo-zachodnie Haiti 14 sierpnia, jest zagrożonych chorobami przenoszonymi przez wodę, takimi jak cholera, według Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), który podniósł swój wniosek do 61,7 mln euro. Aby otrzymać zapłatę po trzęsieniu ziemi.

Władze Haiti zakończyły wczoraj poszukiwania ciał. Całkowita liczba zmarłych wynosi co najmniej 2200.

Brak bezpiecznej wody, warunków sanitarnych i higieny grozi stworzeniem nowej sytuacji kryzysowej na Haiti, gdzie obecnie obawia się ponownego pojawienia się ostrych infekcji dróg oddechowych, chorób biegunkowych lub malaria, a także innych chorób, którym można zapobiegać.

Haiti nie odnotowało żadnego przypadku cholery od lutego 2019 r., ale przedstawiciel UNICEF w kraju karaibskim, Bruno Paes, zauważył w oświadczeniu, że „bez pilnych i zdecydowanych działań pojawienie się cholery i innych chorób przenoszonych przez wodę może doprowadzić do rozprzestrzeniania się choroba. To realne zagrożenie. Z dnia na dzień wzrasta”.

Przed trzęsieniem ziemi połowa urządzeń sanitarnych w trzech najbardziej dotkniętych okręgami miała podstawowy dostęp do usług wodnych. Po trzęsieniu ziemi prawie 60 procent mieszkańców tych powiatów brakowało wody pitnej, co było szczególnie tragiczne dla osób bezdomnych.

UNICEF współpracuje z Krajową Dyrekcją Wody i Sanitacji oraz członkami społeczeństwa obywatelskiego w ramach niektórych prac, które umożliwiły już zaopatrzenie w wodę pitną 73 600 osób i rozprowadzenie zestawów higienicznych dla 35 200 osób, między innymi w ramach środków nadzwyczajnych.

Agencja początkowo poprosiła o 15 milionów dolarów na zwiększenie spreadu po trzęsieniu ziemi, ale w piątek podniosła tę kwotę do 73,3 miliona dolarów. W tej chwili otrzymałem mniej niż jeden procent tej kwoty.

(z informacjami od agencji)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *