Zespoły IT zostają wzmocnione, aby sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej

Zespoły IT zostają wzmocnione, aby sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej

Branża IT rozwija się bardzo szybko. Podczas gdy wszystkie sektory gospodarcze i edukacyjne oraz ogólnie społeczeństwo współpracują, aby sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej, dziedziny IT stają się istotnym elementem decyzji biznesowych.

Według „Globalne badanie trendów technologicznych 2023(GTS 2023) RównonocPowodzenie ekspansji organizacji na nowe rynki często zależy od możliwości jej zespołu IT, dlatego ważne jest, aby w planowaniu nadać priorytet strukturze tych obszarów.

Amit Novello

Badanie wykazało, że prawie dwie trzecie (66%) światowych liderów IT spodziewa się powiększenia swoich zespołów IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy; Ponadto 57% decydentów twierdzi, że wielkość ich zespołu wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat, a tylko 9% spodziewa się, że wielkość ich zespołu zmniejszy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o Meksyk, 30% respondentów stwierdziło, że ich zespół IT powiększył się w ostatnich latach, a 33% spodziewa się aż do 10% wzrostu wielkości zespołu w przyszłym roku. Ponadto 82% decydentów IT uważa poprawę cyberbezpieczeństwa za najwyższy priorytet strategii technologicznej swojej organizacji.

Amit Novello, dyrektor zarządzający Equinix w Meksyku, podkreślił, że w miarę rozwoju nowych technologii ważne jest, aby wspierający je pracownicy robili to samo. Chociaż niektóre firmy technologiczne uległy ostatnio redukcji, dane sugerują, że zespoły IT wciąż się rozrastają, aby sprostać zapotrzebowaniu na krytyczne działanie i bezpieczeństwo systemów.

„W Meksyku potrzeby branży IT to: technicy IT, przetwarzanie w chmurze, analitycy danych, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, cyberbezpieczeństwo, twórcy aplikacji mobilnych i zrównoważony rozwój” – powiedział.

W tym kontekście wzrasta zapotrzebowanie na talenty, ponieważ organizacje potrzebują ekspertów, którzy będą wspierać ich postępy w kwestiach zrównoważonego rozwoju, czyli obszaru, który zmienia umiejętności potrzebne do sprostania nowym wymaganiom biznesowym – dodał Novello.

Dokument GTTS 2023 wskazuje również, że brak talentów IT w Meksyku jest największym zagrożeniem dla sukcesu firm (70%). Za najważniejsze wyzwania w zakresie umiejętności uznaje się zatrzymanie talentów (25%) i brak dostępnych talentów (30%), chociaż niedobór umiejętności cyfrowych wykracza poza zespoły technologiczne.

„Zespoły IT stoją przed coraz większą presją wdrażania strategii biznesowych w dobie cyfrowej transformacji, a dostęp do wyspecjalizowanych talentów jest kluczowy. Ważne jest, aby firmy wdrażały programy szkoleń, modernizacji i transferu wiedzy, aby sprostać potrzebom różnych obszarów biznesowych i sprostać wymaganiom wyzwania transformacji cyfrowej” – podsumował dyrektor zarządzający Equinix w Meksyku.

W niezależnym badaniu zleconym przez Equinix w dniach od 20 marca do 7 kwietnia 2023 r. wzięło udział ponad 2900 decydentów IT w różnych firmach w obu Amerykach (Brazylia, Kanada, Kolumbia, Chile, Meksyk i Stany Zjednoczone) oraz w Azji- Region Pacyfiku. (Australia, Hongkong, Indie, Japonia, Singapur, Korea Południowa), Europa, Bliski Wschód, Afryka (Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Wielka Brytania).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *