the Konferencja Stron, COP28 Jest to kluczowa szansa na obranie właściwej ścieżki i przyspieszenie działań mających na celu zaradzenie kryzysowi klimatycznemu. Biorąc pod uwagę globalne rekordy temperatury i ekstremalne, przejściowe zjawiska wpływające na populację planety.
Wydarzenie to stanowi kulminację procesu znanego jako Globalna Ocena, oceny dotychczasowego postępu w realizacji kluczowych postanowień Karty Narodów Zjednoczonych. Porozumienie paryskie.
W tym sensie delegacje Konferencja Stron 28 Masz dwie opcje:
- Wystarczy zauważyć brak postępów, zmodyfikować część dotychczas podjętych działań i odłożyć na później ważniejsze decyzje.
- Postanawiamy zapewnić wszystkim ludziom na planecie możliwość przystosowania się do zmiany klimatu oraz odpowiednie finansowanie związanej z nią transformacji, a także postanawiamy zaangażować się w nowy system energetyczny.
COP 28, Wpływ suszy na wydajność rolnictwa
Podczas COP28 Konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zwalczania pustynnienia (UNCCD) Najnowsze dane dotyczące suszy przedstawiono w raporcie.
Wskazuje to na bezprecedensową sytuację planetarną, ponieważ ogromne skutki susz spowodowanych przez człowieka dopiero zaczynają być widoczne.
Globalny wizerunek susza Ukazuje pilność tego kryzysu i konieczność zwiększenia odporności na całym świecie. Dlatego konieczna jest głęboka transformacja, aby zaradzić suszom, które stają się coraz częstsze i niebezpieczne dla wydajności rolnictwa.
Organizacja to podkreśla Działy wodne Od 78 lat miasto del Plata w Brazylii i Argentynie nie doświadczyło tak poważnej suszy jak w 2022 r. Sytuacja ta doprowadziła do spadku plonów rolnych i wpłynęła na światowe rynki upraw.
W tym sensie oczekuje się spadku o 44%. Produkcja soi w Argentynie 2023 r. w porównaniu do ostatnich pięciu lat.
Oznacza to najniższe zbiory od 1988 i 1989 r., co może przyczynić się do szacunkowego spadku produktu krajowego brutto kraju o 3% w tym roku.
Zalecamy: Badanie pokazuje, co się stanie, jeśli „rozwiązania” COP28 zaszkodzą różnorodności biologicznej
Redukcja emisji kluczową kwestią Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatycznych (COP28)
Raport dziesięcioletni dla Światowa Organizacja Meteorologiczna Z raportu o stanie klimatu zaprezentowanego w Dubaju wynika, że w latach 2011–2020 więcej krajów odnotowało rekordowo wysokie temperatury niż w jakiejkolwiek innej dekadzie.
Agencja ONZ ostrzegła również, że zakłócenia klimatyczne podważają wysiłki ONZ Zrównoważony rozwójz poważnymi konsekwencjami dla:
- Globalne bezpieczeństwo żywnościowe
- przemieszczenie
- Migracje
Od 1990 r. każda dekada była cieplejsza niż poprzednia i nie widać bezpośrednich oznak odwrócenia tej tendencji. Przegrywamy wyścig o ratowanie topniejących lodowców i pokryw lodowych.
Dlatego ograniczenie emisji gazów cieplarnianych musi być najwyższym i absolutnym priorytetem dla planety, aby zapobiec wymknięciu się zmian klimatycznych spod kontroli.
Zaangażowanie sektora chłodniczego
Do redukcji zobowiązało się ponad 60 krajów w Dubaju Klimatyczny wpływ ochłodzeniaNastąpiło to po przedstawieniu raportu przedstawiającego sposób ograniczenia emisji w sektorze.
Wprowadzony na COP28 przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP)Z dokumentu wynika, że ponad miliard ludzi jest szczególnie zagrożonych ekstremalnymi upałami z powodu braku dostępu do chłodzenia, przy czym zdecydowana większość z nich to Afryka i Azja.
Chłodzenie zapewnia mieszkańcom komfort, a także jest niezbędne w innych kluczowych obszarach, takich jak globalne bezpieczeństwo żywnościowe i dostawy szczepionek.
Podobnie konwencjonalne urządzenia chłodnicze, takie jak klimatyzacja, odpowiadają za ponad 7% globalnych emisji gazów cieplarnianych.
Jeśli nie będzie się odpowiednio zarządzało, zapotrzebowanie na energię do chłodzenia pomieszczeń potroi się do 2050 r., co pociągnie za sobą powiązane emisje.
Wreszcie Światowa Organizacja Meteorologiczna potwierdziła w raporcie, że ostatnia dekada była najgorętszą w historii, co stanowi trend od 30 lat wynikający ze zmiany klimatu. Emisja gazów cieplarnianych Pochodzące z działalności człowieka.
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”