Zmień paradygmat lub przywróć porządek, wrodzy kandydaci zamykają swoje kampanie w Chile

Zmień paradygmat lub przywróć porządek, wrodzy kandydaci zamykają swoje kampanie w Chile

Casablanca (Chile) (AFP) – Najważniejsi kandydaci w niedzielnych wyborach w Chile zakończyli w czwartek swoją kampanię, inny model rozwoju kraju w obliczu obietnicy przywrócenia „porządku i bezpieczeństwa”.

W małym mieście Casablanca, niedaleko Santiago, lewicowy kandydat Gabriel Boric obiecywał inny model rozwoju kraju.

„Bardzo ważne jest, abyśmy się zmieniali, aby iść naprzód z przemianami, do których dążymy; a jedynym sposobem na osiągnięcie stabilności jest budowanie państwa gwarantującego prawa, gwarantującego godność i równość, ponieważ kraj rozdarty społecznie nie może się rozwijać” – powiedział. kandydat.

W parku w zamożnej dzielnicy Santiago, Las Condes, skrajnie prawicowy kandydat Jose Antonio Caste zamknął ścieżkę swojej kampanii.

„Są dwa modele społeczeństwa naprzeciw siebie. Model, który reprezentujemy, Wolność i Sprawiedliwość, model Partii Komunistycznej i Gabriel Borek, to kraj, którego nie chcemy i który będzie miał bezpieczne przejście do chaosu, głodu i przemoc” – powiedział Kast.

Środowiskowy i postępowy

Borek rozmawiał z około 500 zwolennikami zgromadzonymi na placu miejskim w Casablance, około 80 kilometrów od Santiago, w trakcie dyskretnej kampanii wszystkich kandydatów, pośród apatii i ograniczeń narzuconych przez pandemię.

„Musimy rosnąć w inny sposób. Musimy rosnąć, a nie niszczyć naszej ziemi. Nigdy więcej modelu rozwoju wydobywczego, który eksploduje przyrodę, w której żyjemy. Nie mamy Planety B”.

W wieku 35 lat, minimalnym wieku do ubiegania się o prezydenturę Chile, Borek reprezentuje pakt zgody godności, sojusz, który łączy Szeroki Front i Partię Komunistyczną.

Impreza odbyła się na małym placu miejskim w Casablance – słynącym z produkcji wina – który przywódcy Boric wybrali, pozwalając większej liczbie osób na publiczne zgromadzenie z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię w Santiago.

wolność i sprawiedliwość

Otoczony setkami zwolenników z wieloma chilijskimi flagami, w towarzystwie niektórych z krajów, które domagały się dla nich wolności z Wenezueli i Kuby, a w rytm cumbii i rapu, kandydat Partii Republikańskiej Caste stwierdził, że głosowanie na niego jest głosowaniem dla niego. Wyeliminuj „strach” przed przestępczością i przemocą.

„Jesteśmy gotowi w razie potrzeby poświęcić nasze życie i oddać je za nasze ukochane Chile. To Bóg i kraj nas inspiruje” – powiedział ultrakonserwatywny faworyt obok Borka w sondażach.

55-letnia obsada pojawiła się na scenie z żoną i ośmiorgiem z dziewięciorga dzieci. Jego zwolennicy krzyczeli: „Czuje, czuje, szefowa kasta” i „Kto nie skacze na komunizm”.

„Ośmielam się na niego głosować, chociaż ma wszystko przeciwko niemu. Oskarżają go o bycie neonazistą, fasadą. Wszyscy są przeciwko niemu, ale myślę, że jest najlepszy. To dobry człowiek” – powiedział Gabriel Salazar. 65-letni taksówkarz, „dobry obywatel Chile, dobry ojciec i byłby bardzo dobrym prezydentem”.

Jednostka Chile

W Concepción, 500 kilometrów na południe od Santiago, kandydatka Chrześcijańskich Demokratów Jasna Provost (w środku) wezwała swoich zwolenników do „przywrócenia jedności Chile” bez ich nieobecności.

„Czas przywrócić jedność Chile. Nie ma nikogo i nikogo nie można wykluczyć” – powiedziała 51-letnia kandydatka, jedyna kobieta wśród siedmiu kandydatek, które zostaną zmierzone w niedzielnych wyborach.

Provost, była minister socjalistycznego rządu Michelle Bachelet (2004-2010; 2014-2018), zakończyła trzymiesięczną kampanię, zanim około 500 zwolenników przybyło na wiec na Placu Niepodległości w Concepcion.

„Wiemy, jak odbudować Chile po tym złym rządzie i epidemii”, powiedział konserwatywnemu prezydencie Sebastianowi Pinerze, który odejdzie z władzy 11 marca 2022 r. po czterech latach naznaczonych przez Covid-19 i wybuch społeczności w październiku 2019 r. .

Provost obiecał, że po objęciu prezydencji przeprowadzi „głębokie przemiany, które wybrało Chile, zaczynając od troski o wielkie zalążki zmian instytucjonalnych i politycznych, które wyłaniają się z Konwencji Konstytucyjnej”, organu, który opracowuje nową konstytucję, która ma zastąpić odziedziczona dyktatura Augusto Pinocheta (1973-1990).

Prawie 15 milionów Chilijczyków zostało wezwanych w niedzielę do głosowania wśród siedmiu kandydatów, a także odnowienia składu całej Izby Reprezentantów i połowy Senatu, uważanych za najbardziej niepewne wybory od 31 lat demokracji.

Ale w scenariuszu, w którym nie ma ustalonych sondaży, zwiększyli się kandydaci prawicowej koalicji w rządzie Sebastien Seychelles (44) – który nie wykonał szeroko zakrojonej decyzji końcowej – oraz wiceprzewodniczący Rady.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *