Znaczący udział w Kostaryce w szczepieniach przeciwko Covid-19 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W piątek Kostarykański Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (CCSS, odpowiedzialny tutaj za zdrowie publiczne) otworzył szczepienia dla tej grupy wiekowej, piątą i ostatnią z tych ustanowionych przez Krajową Komisję ds. Szczepień i Epidemiologii, krótko przed rozpoczęciem 24 grudnia 2020 r. zastrzyku Kostarykanów przeciwko tej chorobie.

Ogłaszając otwarcie szczepień dla tych osób, CCSS ujawniło swój cel, jakim jest zastosowanie 500 000 dawek (podarowanych przez Stany Zjednoczone) leku anty-Covid-19 z konsorcjum Pfizer/BioNTech w ciągu 10 dni, czyli do następnego dzień 25.

Aby osiągnąć ten cel, Fundacja wskazała, że ​​zorganizowała i przygotowała 105 rejonów zdrowia oraz kilka ośrodków szpitalnych, w których pierwsze wstrzykują wskazane osoby, a w szczepieniach podawanych przez szpitale robią to niezależnie od miejsca zamieszkania i w czasie trwania zaopatrzenia. na zewnątrz. .

Komentując pozytywny odbiór ludności, prezydent Carlos Alvarado podkreślił, że na całym terytorium kraju i w każdym centrum szczepień obserwujemy awantury pokazujące kraj, który wierzy w szczepionki i śmiało zmierza w kierunku odporności stada.

Podobnie podziękował każdemu Kostarykańczykowi, który wziął udział w wezwaniu do szczepień i wszystkim ludziom, którzy są częścią sukcesu tej kampanii szczepień przeciwko Covid-19, obchodzonej przez prezydenta Republiki Carlosa Alvarado.

W tym sensie dyrektor ds. logistyki CCSS Esteban Vega podkreślił, że jest to wysiłek wielu osób na rzecz ram instytucjonalnych, które mają na celu zapewnienie trwałości szczepień z niezbędnymi wkładami i kapitałem ludzkim, aby to zrobić.

Minister zdrowia Daniel Salas podczas wizyty w stołecznym szpitalu geriatrycznym, w którym zainstalowano jedną ze szczepień, podkreślił, że Kostaryka to kraj o szerokiej kulturze szczepień. Powiedział, że Kostarykanie rozumieją znaczenie szczepień.

Oficjalne dane wskazują, że od 23 grudnia 2020 r. kraj ten otrzymał 3 mln 426 995 dawek leków przeciwko Covid-19, z czego zespoły techniczne CCSS zastosowały 2 mln 606 tys. 791 dawek Pfizer/Bioantek i leków. AstraZeneca do zeszłego poniedziałku.

Z tej sumy 1 milion 783 tys. 949 to pierwsze części, podczas gdy 822 842 osoby ukończyły swoją tarczę ochronną, co stanowi 15,9 procent populacji Kostaryki.

RC / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *