Żołnierze kanadyjscy udali się do Polski na pomoc Ukraińcom: „Do tego szkoliliśmy” – patriota

Dziesiątki kanadyjskich żołnierzy weszło w piątek do samolotu do Polski, aby, jak powiedział ich dowódca, intensywna, ale satysfakcjonująca misja pomocy Ukraińcom w ucieczce przed rosyjską agresją.

Major Ryan Bridmore, dowódca kompanii 3. kanadyjskiego batalionu piechoty lekkiej księżniczki Patricii, powiedział, że żołnierze, którzy wystartowali z Edmonton i 20 innych żołnierzy z Trenton w prowincji Ontario, będą świadczyć pomoc humanitarną w ośrodkach recepcyjnych w całej Polsce.

Czytaj więcej:

Kanada wysyła wojska do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom

Wraz z kanadyjską jednostką medyczną będą wspierać Polskie Siły Obrony Regionalnej w dwumiesięcznej misji.

„Nasi żołnierze są bardzo zadowoleni z ich rozmieszczenia” – powiedział. „Do tego właśnie trenujemy. Dlatego wykonujemy tę pracę. Nasi żołnierze są gotowi, aby tam wejść i zacząć pomagać, aby coś zmienić.”

Historia toczy się dalej pod reklamą

Bridmore powiedział, że gdy buty uderzą w ziemię, spodziewa się, że żołnierze natychmiast zabiorą się do pracy.

„Mamy kapelanów, którzy zapewniają duchowe przewodnictwo, a także niektórych specjalistów od zdrowia psychicznego, gdy uchodźcy przybywają do ośrodków recepcyjnych” – powiedział Pridmore, który wcześniej służył w Afganistanie i Kuwejcie.


Siły ukraińskie dziękują Kanadzie i Kelowna


Siły ukraińskie dziękują Kanadzie, Kelowna – 7 kwietnia 2022 r.

Dodał, że niektórzy z pozostałych żołnierzy mieli wykształcenie językowe.

Powiedział, że Kanada jest gotowa wysłać około 50 dodatkowych żołnierzy, aby pomóc w opiece, koordynowaniu i przesiedlaniu ukraińskich uchodźców w Polsce.

„Mamy zespół, który toruje nam drogę, abyśmy nie byli ślepi, ale z pewnością będzie to bardzo szybki początek pracy, gdy będziemy już na ziemi”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wicepremier Chrystia Freeland powiedziała w czwartek w Calgary, że należy ogłosić rosyjską okupację ludobójstwa, jak powiedzieli prezydent USA Joe Biden i premier Justin Trudeau, ponieważ tysiące Ukraińców zostało zabitych i brutalnie potraktowanych.

Freeland powołał się na „mrożący dokument” na rosyjskiej stronie internetowej zamieszczony 10 dni temu, który „skutecznie określał plan ludobójstwa na Ukrainie, który wzywał do cierpienia i karania niesłusznie wybranych, w opinii tego dokumentu. błędnie określani jako Ukraińcy”.

„To wymaga usunięcia słowa „Ukraina” – powiedział Freeland, który jest także ministrem finansów Kanady.

W komunikacie prasowym Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że żołnierze będą również współpracować z Immigration, Refugees and Citizenship Canada i „będą działać jako łącznik z Polskimi Siłami Zbrojnymi… w celu wspierania tymczasowego pobytu Ukraińców, którzy chcą pracować i studiować w Kanadzie.”

Czytaj więcej:

Oto dlaczego Rosja ściga Mariupol i dlaczego może nie być czynnikiem zmieniającym reguły gry, jak kiedyś

W piątek niektórzy żołnierze w Edmonton kpili ze swojego zdenerwowania, podczas gdy inni spali w poczekalni na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu.

„Byłem już na wielu misjach, w których widziałem ludzi wychodzących na zewnątrz, a ta misja bardzo dotyka wielu ludzi, ponieważ niektórzy ludzie w grupie zadaniowej mają ukraińskie pochodzenie” – powiedział porucznik . Kevin Moffat, urzędnik do spraw publicznych kanadyjskich sił zbrojnych.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Bardzo się ucieszyłem, że morale było wyjątkowo wysokie i na podstawie moich obserwacji powiedziałbym, że kadra będzie bardzo skuteczna w Polsce”.

-Z plikami od Billa Gravelanda

© 2022 Prasa kanadyjska

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.