Żona ambasadora w Korei Południowej domaga się immunitetu, aby uniknąć oskarżeń – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Xiang Xueqiu została oskarżona o uderzenie dwóch sprzedawców w sklepie 9 kwietnia po tym, jak zapytano ją, czy zapłaciła za posiadane ubrania.

Nagranie z telewizji przemysłowej udostępnione mediom pokazało, jak opuszczała sklep w Seulu, a jej asystent biegł za nią.

Następnie była widziana, jak ciągnęła za ramię i uderzyła jednego z pracowników w głowę, a następnie uderzyła innego pracownika, który wkroczył, aby pomóc.

Jej mąż, ambasador Peter Lesquire, wkrótce potem przeprosił w imieniu swojej żony, mówiąc, że głęboko żałuje tego incydentu.

Niezależnie od okoliczności, dodał, jego reakcja była nie do przyjęcia, podkreślając, że Chiang będzie współpracował z władzami.

Źródła z komisariatu policji w Yongsan w centrum Seulu podają jednak, że ambasada „stwierdziła, że ​​zastrzega sobie prawo do immunitetu dla żony ambasadora”.

W rezultacie policja umorzy sprawę, zgodnie z Konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych, którą podpisała Korea Południowa.

Ambasada belgijska poinformowała, że ​​63-letni Chiang został zabrany do szpitala pod koniec kwietnia po udarze.

Mg / LL

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *