Zona Franca umożliwia kontakt firm w Vigo z polską delegacją odwiedzającą Galicję

Zona Franca umożliwia kontakt firm w Vigo z polską delegacją odwiedzającą Galicję

Reklama

Strefa Wolnego Handlu w Vigo umożliwiła firmom z Vigo zainteresowanym polskim rynkiem kontakt z delegacją tego kraju, która obecnie odwiedza Galicję.. W siedzibie konsorcjum odbyła się konferencja „Możliwości biznesowe na polskim rynku”, w której wzięło udział pół tysiąca przedsiębiorców i inwestorów zainteresowanych nawiązaniem lub zacieśnieniem relacji biznesowych z tym krajem oraz zainteresowanych odbudową Ukrainy. Spotkanie otworzył delegat Strefy Wolnego Handlu David Regades. Burmistrz Abel Caballero. Prezes Federacji Biznesu Galicji, Juan Manuel Viets; Stefan Bakir Asanowicz, Przewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej PHIG; Sekretarz Generalny ASIM, Enrique Malone; oraz Dyrektor Generalna Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej Zuzanna Gołębiwska.

Przedstawiciel strefy wolnego handlu wyjaśnił: „Dzisiaj będzie pracował nad kwestiami związanymi z finansowaniem. Możliwości inwestycyjne w sektorze infrastrukturalnym, energetycznym czy rolno-spożywczym, wśród innych strategicznych sektorów Galicji i Hiszpanii w Polsce. „Wszystkie narzędzia wolnego obszaru celnego służą firmom w zdobywaniu nowych rynków, a my możemy służyć jako pomost dla polskich firm poszukujących partnerów w Hiszpanii” – dodał.

David Regades dodał: „Hiszpania i Polska to dwa kraje o długiej historii współpracy”. To szczyt najwyższego poziomu komercyjnego. Wydaje się, że jest to świetna okazja, aby lepiej się poznać i zobaczyć, jak możemy się uzupełniać.

„Sektory, w których nasze firmy są zaangażowane lub mogą być zainteresowane uczestnictwem, to niewątpliwie infrastruktura i energetyka odnawialna, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie Polski transformacją energetyczną i przeznaczone na nią środki nowej generacji” – zauważył. Na zakończenie zauważył, że „dla przedsiębiorców i inwestorów Polska jest krajem, o którym nie należy tracić z oczu”.. Ponieważ od ponad 25 lat cieszy się cyklem wzrostu gospodarczego, rynkiem liczącym ponad 38 milionów ludzi, który stał się szóstą co do wielkości gospodarką w UE27.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *