Związki w Peru demonstrują przed Kongresem podczas strajku narodowego | Aktualności

Związki i różne organizacje związkowe w Peru zorganizowały w poniedziałek przed Kongresem Republiki wiec, by się wyrzec przed Kongresem Republiki w ramach strajku, jaki przeprowadzili w różnych częściach kraju przeciwko rosnącym cenom paliw i żywności oraz rosnącej inflacji w kraju doświadcza.

Przeczytaj także:

Przewoźnicy towarowi rozpoczynają strajk bezterminowy w Peru

Demonstranci domagali się zwołania zgromadzenia ustawodawczego i zamknięcia parlamentu, uznając go za neoliberalny, destabilizujący i promujący zamach stanu. Protestuje, że w kontekście ogólnokrajowego strajku obywatelskiego można znaleźć inne wyrażenia, takie jak blokady dróg, zawieszenie towarów i transportu publicznego oraz inne działania sektora rolnego i chłopskiego.

W tym sensie wiceprzewodniczący Zgromadzenia Narodowego, Marino Flores, podkreślił narodowe poparcie dla mobilizacji poprzez strajki rolnicze i zamykanie dróg w prawie wszystkich regionach kraju.Ze swojej strony Martin Ojeda, dyrektor generalny Międzywojewódzkiego Zrzeszenia Przewoźników Autobusowych uniknął bezterminowego przystanku i przyłączył się do protestu przewoźników ciężkich ładunków. „Ten rząd promował i promował wysoki poziom nielegalności (w transporcie), który nam zaszkodził” – powiedział.

Do tego dochodzi fakt, że Ricardo Barriga, prezes Izby Komunikacji Miejskiej (CTU), wskazał, że jeśli rząd nie wysłucha żądań, będzie musiał podnieść cenę biletu. „W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy 80-procentowy wzrost zużycia paliwa, a głównym wkładem do wydajności jest paliwo, jeśli paliwo wzrośnie, logiczne jest, że to, co się dzieje, to również możliwość podniesienia ceny bilet.

Tymczasem starania władz wykonawczych o ograniczenie strajku i osiągnięcie porozumienia z przewoźnikami ładunków ciężkich nie doszły jeszcze do skutku, mimo oferowania przez dwa miesiące wyjątkowego wsparcia w wysokości około 40 proc. na opłacenie ceł.

Ze swojej strony Rosalia Clemente, szefowa Centralnej Agencji Prasowej, wyraziła niezadowolenie z braku postępów od czasu protestów, które miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to Związek Chłopski przeniósł się z powodu wysokich cen surowców rolnych i wysokich kosztów. życia. .

ANP składa się z Generalnej Konfederacji Pracowników (CGTP), Generalnej Konfederacji Pracowników (CGTP), Narodowej Konfederacji Rolniczej (CNA) i Konfederacji Chłopskich Peru (CCP), Nowego Ruchu Peruwiańskiego (NP) i Peruwiańczyków Ruch komunistyczny. Partie (PCP.) i Comunista Patria Roja (PC-PR), m.in. organizacje społeczne i polityczne, dążą do ujednolicenia i zwrócenia uwagi rządu, aby ograniczyć trudne status quo.Tymczasem zmobilizowane związki zapowiedziały, że we wtorek będą kontynuować ogólnokrajowy strajk obywatelski.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.