Związki zawodowe w Libanie przygotowują się do strajku generalnego w obliczu kryzysu

Związki zawodowe w Libanie przygotowują się do strajku generalnego w obliczu kryzysu

Bejrut, 30 stycznia (Prensa Latina) Dziś libański Ogólny Związek Zawodowy przygotowuje się do zorganizowania strajku narodowego 8 lutego przyszłego roku, w związku z pogarszającymi się warunkami życia obywateli.

Na posiedzeniu Rady Wykonawczej organizacja ogłosiła udział w strajku m.in. branży transportu drogowego, związków interesu publicznego i prywatnego, szpitali, nauczycieli.

Przy okazji obie partie podkreślały konieczność niezwłocznego wyboru kolejnego prezydenta republiki, gdyż jest to główny, zgodny z konstytucją, sposób rozwiązywania problemów kryzysowych.

Szef związku Bashara Al-Asmar wezwał wszystkie komponenty sektora transportu lądowego do przygotowania się do powstania bez zamykania dróg.

Odnosząc się do sytuacji w kraju, Al-Asmar potępił deprecjację waluty krajowej, wysoki popyt na dolara amerykańskiego i wzrost cen leków, a także problemy sektora edukacji.

W tym sensie tytuł potwierdził brak podwyżki wynagrodzeń pracowników, oprócz pomocy w zakończeniu służby po przejściu na emeryturę.

Bez zmiany scenariusza gospodarczego, politycznego i społecznego Liban pożegna się z pierwszym miesiącem roku, przy braku konsensusu parlamentarnego, spadkiem funta do poziomu przekraczającego 60 tys. w sądownictwie i sądownictwie. Strajki w różnych sektorach.

Od nocy 31 października kraj przeżywa czwarty okres próżni prezydenckiej po uzyskaniu niepodległości, po zakończeniu kadencji Michela Aouna, pod rządami przejściowymi i pod wpływem najgorszego kryzysu w czasach nowożytnych.

ro/yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *