Zwycięzca BCN Film Fest „La Conferencencia” pojawia się w kinach

Zwycięzca BCN Film Fest „La Conferencencia” pojawia się w kinach

Movistar+ przygląda się światowemu wyścigowi szczepionek na koronawirusa i kobietom będącym ofiarami wojny na Ukrainie

Niemiecki film „La Conferencencia”, który był największym zwycięzcą BCN Film Fest, trafia do kin z dubbingiem katalońskim. Film fabularny, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, przypomina spotkanie nazistowskich przywódców, w którym postanowiono systematycznie mordować miliony Żydów podczas II wojny światowej. Na dużym ekranie pojawi się także katalońska koprodukcja „The Turtle Maneuver”, thriller o sadze inspektora Manuela Bianchettiego. Z drugiej strony wśród nowości pojawiających się na platformach wideo na żądanie wyróżnia się dokument Movistar + o globalnym wyścigu w poszukiwaniu szczepionki na Covid-19 oraz o kobietach ofiarach wojny na Ukrainie.

’Konferencja’

Film „La Conferencencia” został nazwany po katalońsku. Akcja ta miała miejsce 20 stycznia 1942 r., kiedy prominentni przedstawiciele nazistowskiego reżimu spotkali się w berlińskim Wannsee, by podjąć decyzję w sprawie systematycznego mordu 11 mln Żydów. Zwycięski film został ogłoszony podczas ostatniego BCN Film Fest.

Manewr żółwia
Manewr żółwia skupia się na inspektorze Manuelu Bianchettim, który jest zmuszony zaakceptować przeniesienie na komisariat policji w Kadyksie. Jego początkowy spokój zakłóci odkrycie ciała, które przypomni mu o zbrodni z przeszłości. Gdy bossowie walczą, protagonista rozpocznie śledztwo w pojedynkę, aby znaleźć winowajcę, kierując się wskazówkami, które mogą być owocem wyobraźni. W obsadzie znaleźli się Natalia de Molina, Fred Tatian i Gerardo de Pablos.

oczy ognia
„Oczy ognia” to adaptacja klasycznej powieści Stephena Kinga, która trafia do kin od producentów „Niewidzialnego człowieka”. Film opowiada historię dziewczyny o niezwykłej sile ognia, która walczy w obronie swojej rodziny przed sobą oraz przed tymi, którzy chcą ją schwytać i kontrolować. Courtwood Smith, John Beasley i Gloria Rubin zagrają w filmie wyreżyserowanym przez Keitha Thomasa.

Cud księdza Stowea
Oparty na prawdziwej historii „Cud ojca Stowe’a” opowiada historię zagubionej duszy, która znajduje sens dla swojego życia w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Bokser będzie musiał zakończyć karierę w momencie kontuzji i po zmianie życia zacznie chodzić na blok. Bohater zostanie księdzem i będzie starał się zainspirować otaczających go ludzi. W filmie występują Mark Wahlberg, Mel Gibson, Jackie Weaver i Teresa Ruiz.

„cudowne umysły”
a filmy drogi Z samochodem pogrzebowym w roli głównego bohatera. To właśnie sugerują „piękne umysły”. To film opowiadający historię Louisa, kawalera pracującego w domu pogrzebowym, który spotyka Igora, wolnego ducha w niepełnosprawnym ciele. Razem rozpoczynają przejażdżkę samochodem pogrzebowym, aby przetransportować ciało zmarłego tam, gdzie powinno zostać pochowane. Po drodze obaj mężczyźni nauczą się kochać życie takim, jakie jest.

Czekam na pana Bojanglesa
Czekając na pana Bojanglesa opowiada historię młodego Gary’ego, który mieszka z ekscentrycznymi rodzicami i dziwnym ptaszkiem w mieszkaniu w Paryżu. Każdej nocy rodzice, Camille i Georges Fouquet, tańczą z miłością. Bojangles, jego ulubiona piosenka. W rzeczywistości mieszkają w domu, w którym jest tylko miejsce na zabawę, wyobraźnię i przyjaciół. Ale ponieważ nieprzewidywalna matka skupia się na niższych partiach jego umysłu, Gary i ojciec będą musieli walczyć o utrzymanie Camille przy życiu.

„Świat Olivera”
Film „Oliver’s Universe” przenosi widza do roku 1985. Oliver jest chłopcem o wielkiej wyobraźni, który podróżuje z rodziną do najbardziej wysuniętego na południe punktu Europy w chwili, gdy zbliża się kometa Halleya. Ten fakt będzie reprezentował emocjonalne życie bohatera, który będzie spoglądał w gwiazdy, aby rozwiązać swoje problemy.

’nowy Świat’
„New Scientist” przedstawia menedżera dużej korporacji, który widzi, jak presja pracy niszczy jego rodzinę. Po utracie żony i dziesięcioleciach pracy na stanowisku starszego menedżera grupy przemysłowej bohater nie wie, jak odpowiedzieć na wymagania firmy. Przychodzi czas, kiedy decydujesz się dokonać oceny i określić sens życia.

„Enyo, nauczyciel”
„Ennio, el Maestro” to dokument o jednym z najsłynniejszych muzyków XX wieku, dwukrotnym zdobywcy Oscara i autorze ponad 500 ścieżek dźwiękowych: Ennio Morricone. To ukochany hołd złożony świadectwom artystów i reżyserów, z fikcyjnymi scenami i fragmentami ich muzyki.

„niosą śmierć”
„Eles transportan a morte” sugeruje podróż do roku 1492, kiedy wśród załogi Cristofola Colluma było trzech mężczyzn, którzy mieli umrzeć. Trzej mężczyźni uniknęli skazania, uczestnicząc w niepewnej wyprawie Kolumba, ale kiedy dotrą na Wyspy Kanaryjskie, uciekną. W tym samym momencie, w innym momencie, kobieta próbuje uratować siostrę w nadziei, że zaopiekuje się nią lekarz. Obie historie opowiadają o unikaniu śmierci w dwóch podróżach na łasce czasu i historii.

„Mama Mo wraca do domu”
Film animowany dla dzieci „La Mama Muu wraca do domu” jest również wyświetlany w języku katalońskim. Wyjaśnia, jak Mama Mo zastanawia się, czy łąka, na której się znajduje, jest naprawdę jej domem i czy jest inne lepsze miejsce do życia. Protagonistka będzie musiała się zgubić, aby ponownie odnaleźć drogę do domu.

„Idź w drogę”
„W drogę” to reżyserski debiut Bany Panahi. Po światowej premierze na Festiwalu Filmowym w Cannes jest teraz w kinach. Opowiada o podróży samochodem rodziny zmierzającej do niepewnego celu. To odbicie Irańczyków, którzy zostali zmuszeni potajemnie do opuszczenia kraju jako emigranci polityczni, o czym reżyser filmu wie aż za dobrze.

Maraton premier Netflix
Netflix zadebiutuje w tym tygodniu długą listą seriali, w tym „42 dni w ciemności” (11 maja), „Wild Beauty” (12 maja), „The Lincoln Lawyer” (13 maja), „The New Metas” (13 maja) ) i „Wampir w ogrodzie” (16 maja).

„Rozmowy między przyjaciółmi” w HBO Max
Platforma północnoamerykańska prezentuje premierę serii symulującej na małym ekranie powieść Sally Rooney, Rozmowy wśród przyjaciół (15 maja). Fabuła skupia się na relacji dwóch dublińskich młodzieńców i zamieszaniu związanym ze spotkaniem odnoszącej sukcesy pisarki, a przede wszystkim jej męża Nicka, z którym dzieli jedną z dziewczyn.

Wcześniej na peronie pojawi się serial dokumentalny „Dzika Rumunia”, kręcony przez ponad 10 lat, który prześwietla cały krajobraz Europy Wschodniej (12 maja).

Platforma pokazuje także drugi sezon nagrodzonego Emmy serialu „Hacks” (13 maja).

Movistar + szczepionka przeciwko Covid-19
Hiszpańska platforma po raz pierwszy pokaże w czwartek dokument „Jak przetrwać epidemię”. Taśma jest kroniką globalnego wyścigu o wyprodukowanie szczepionki przeciwko Covid-19. Nominowany do Oscara dokument Davida France’a How to Survive a Plague, „Welcome to Chechnya”, zaczął nagrywać wraz z wybuchem kryzysu zdrowotnego w 2020 roku i w ciągu 18 miesięcy od sfilmowania przez naukowców. Laboratoria i wydziały pracują przez całą dobę, aby uzyskać szczepionkę.

Również jeśli chodzi o sprawy bieżące, w najbliższy poniedziałek na platformie pojawi się film „Ukraine: Women at War”, nakręcony w kraju będącym w stanie wojny i na granicy z Polską i Rumunią, aby oddać głos „kobietom, które są ofiarami wojny zorganizowanej przez mężczyzn ”. Dokument wyreżyserowany przez hiszpańską firmę producencką „La Caña brothers” w reżyserii Joela Rodrigueza wyjaśnia konflikt z perspektywy ukraińskich matek, córek, sióstr i żon.

Eksploatacja oleju w filmach
17 maja w drugim sezonie Happy Time pojawią się dwa filmy, nowe rozdziały nagradzanego dramatu o eksploatacji najważniejszego na świecie pola naftowego i jego konsekwencjach dla społeczeństwa norweskiego.

Amazon Prime adaptuje nagrodę Pulitzera dla Colsona Whiteheada
Amazon Prime Video ma premierę 14 maja oryginalnego serialu górniczego „The Underground Railroad”, 10-odcinkowego fantasy opartego na nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści Colsona Whiteheada. Opowiada o desperackiej próbie osiągnięcia wolności przez afroamerykańskiego niewolnika z południa Stanów Zjednoczonych przed wojną o sukcesję. Z kolei platforma pokaże 13 maja film dokumentalny o artystce Loli Indigo i jej karierze artystycznej do koncertu w 2021 roku w WiZink Center w Madrycie.

Pokaż „Jak poznałem twoją matkę” na Disney +
Twórcami popularnego północnoamerykańskiego serialu Jak poznałem waszą matkę są architekci w Rola Jak poznałem twojego ojca, którego premiera w Disney+ odbędzie się 11 maja. Produkcja ma bardziej nowoczesny i różnorodny klimat, a aktorka występuje w roli tytułowej, a konkretnie „Dziewczyna Disneya” i była piosenkarka Hilary Duff. Wyjaśnia synowi historię miłosną z ojcem.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *