Urzędnicy ds. zdrowia w Bay Area zalecają chowanie maski w pomieszczeniu; Obszar ten ma najwyższy wskaźnik infekcji w Kalifornii

Urzędnicy ds. zdrowia w Bay Area zalecają chowanie maski w pomieszczeniu;  Obszar ten ma najwyższy wskaźnik infekcji w Kalifornii

Dwunastu urzędników ds. zdrowia z obszaru zatoki zaleciło w piątek, aby ludzie nosili maski w pomieszczeniach podczas nowej fali Koronawirus choroba przypadków i hospitalizacji.

Według wspólnego komunikatu prasowego Bay Area ma obecnie najwyższe wskaźniki COVID-19 w Kalifornii, które są napędzane przez podzmienne Omicron.

Jeśli nie jest to wymagane, Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego zdecydowanie zaleca stosowanie maski Dla większości ogólnych ustawień wewnętrznych.

San Francisco donosi Ponad 60 osób Byli hospitalizowani z COVID-19, największym skokiem w Bay Area. Jest to obciążenie dla szpitali możliwe do opanowania, powiedziała dr Monica Gandhi, lekarz chorób zakaźnych i profesor medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

„W tym momencie odporność jest tak duża, że ​​obserwujemy przypadki, ale w większości jest ona łagodna, a liczba przyjęć do szpitala jest nadal niska” – powiedział Gandhi.

Urzędnicy ds. zdrowia Bay Area powiedzieli, że noszenie wysokiej jakości masek, takich jak N95 lub KN95 lub wygodnych masek chirurgicznych, w pomieszczeniach jest mądrym wyborem, który pomoże ludziom chronić ich zdrowie.

„Jeśli ostatnio zdecydowałeś się nie nosić maski w pomieszczeniach publicznych, teraz jest czas, aby zacząć od nowa” – powiedział w oświadczeniu zastępca inspektora zdrowia hrabstwa Santa Clara, dr George Han. „Powszechne są tutaj wysoce zaraźliwe podwarianty. Jeśli dodasz warstwy ochronne, takie jak wysokiej jakości maska, zmniejszy to ryzyko i zmniejszy możliwość zarażania innych”.

Zalecając, zamiast zamawiania masek, urzędnicy służby zdrowia pozostawiają każdej osobie określenie własnego ryzyka. Niektórzy naprawdę to robią, jeśli chodzi o jedzenie poza domem.

We francusko-baskijskiej restauracji Piperade na Battery Street w San Francisco właściciel Gerald Herrigoyen powiedział, że w ostatnich tygodniach coraz więcej osób decyduje się jeść na świeżym powietrzu i uważają, że niewielki wzrost przypadków COVID-19 może wpłynąć na ich wybór.

Na szczęście cały jego zaszczepiony personel pozostał zdrowy podczas tego niedawnego wzrostu przypadków. Maski są opcjonalne, w zależności od preferencji pracownika.

„Do teraz [COVID-19 cases surging] „Jeszcze nie przekładaj na działanie”, powiedział Hirigoyen. „Dzień w dzień musimy zobaczyć, co się stanie”.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli również, że ludzie powinni być szczepieni. Na przykład w San Francisco 84% kwalifikujących się mieszkańców jest zaszczepionych.

Informację wysłały hrabstwa Alameda, Contra Costa, Marin, Monterey, Napa, San Benito, San Francisco, San Mateo, Santa Clara, Santa Cruz i Sonoma, a także miasto Berkeley.

ponury nauczyciel 1 milion zgonów z powodu COVID W Stanach Zjednoczonych istnieje potrzeba stałej czujności wobec wirusa.

Wspólne oświadczenie urzędników służby zdrowia zachęcało również społeczeństwo do pytania lekarzy o leki przeciwwirusowe, takie jak: Baxlovid, dla osób z większym ryzykiem poważnej choroby. Jest to opcja dla niektórych, która może pomóc skrócić przebieg objawów, jeśli wynik testu jest pozytywny.

jeszcze: Wiadomość od dr Sarah Cody: Trzymaj maskę pod ręką i noś ją w zatłoczonych miejscach, w których wirus ponownie się rozprzestrzenia

Rudi Miller, która w piątek ukończyła Berkeley Law School, wyraziła wdzięczność, że niedawny wzrost zakażeń COVID-19 wśród jej kolegów z klasy w zeszłym miesiącu w dużej mierze rozproszył się przed ukończeniem studiów.

„Myślę, że urzędnicy szkolni poradzili sobie z tym naprawdę dobrze, a liczby znacznie spadły, zanim rozpoczęło się ukończenie szkoły”, powiedział Miller.

Planuje niedługo przeprowadzić się do San Francisco, a także planuje nosić maskę przez większość czasu.

„Czuję się komfortowo kontynuując maskowanie, ponieważ uważam, że to najlepszy sposób na walkę z COVID” – powiedział Miller.

Emma Joss z KTVU przyczyniła się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.