widziałeś je? Potrójna linia ognistych kul na niebie atlantyckim :: WRAL.com

widziałeś je?  Potrójna linia ognistych kul na niebie atlantyckim :: WRAL.com

Potrójne kule ognia wystrzeliły po niebie nad Wirginią i Pensylwanią oraz u wybrzeży stanów Nowej Anglii w trzech oddzielnych wydarzeniach we wtorek wieczorem.

Sądząc po opisach i filmach we wstępnych raportach, możliwe, że każdy z nich był meteorytem. Kawałek gruzu oderwał się od przelatującej asteroidy.

Dowództwo Komponentu Kosmicznego Sił Połączonych USA w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii monitoruje rozpadające się orbity czterech satelitów komunikacyjnych Starlink wystrzelonych na początku zeszłego roku, chociaż nie oczekuje się, że wejdą one ponownie w atmosferę przez kilka dni.

Powyżej Richmond w stanie Wirginia

Ta kula ognia została zauważona około 22:30 przez obserwatorów z Karoliny Południowej do obszaru Nowego Jorku i poleciała na południe nad obszarem Richmond. Świadkowie podróżujący na południe I-95 opisali spowolnienie ruchu, gdy meteor przeleciał 80 kilometrów nad środkową Wirginią.

Kula ognia w pobliżu Richmond w stanie Wirginia, nagrana przez kamerę na desce rozdzielczej na trasie I-81 North w pobliżu Kingsport, TN (wideo dzięki uprzejmości AMS/Scannerfood)

Meteor rozpadł się błyskawicznie kilka sekund później około 20 mil nad obszarem między Petersburgiem a Richmond. Na podstawie początkowych ścieżek obliczonych z Raporty do American Meteor Society, to znaczy części meteorytu, które przetrwały na Ziemi, zwanego wówczas meteorytem, ​​trafią do hrabstwa Dinwiddy.

Jednak meteoryty zwykle wyparowują, gdy przelatują przez atmosferę. Bardzo rzadko można znaleźć rzadki przedmiot, który spadnie na ziemię.

West Scranton, Pensylwania

Krótko po 20:00 widziano kulę ognia przemieszczającą się na północ od Wirginii do północnego Nowego Jorku i na zachód aż do Ohio.

Opis świadka Jasny szlak, który zmienił kolory i rozdzielił się, spadając z odległości około 50 mil nad górami Pocono.

Kula ognia w pobliżu Scranton w Pensylwanii, nagrana przez kamerę bezpieczeństwa 100 mil na zachód (wideo z AMS/Jeffrey Burke)

U wybrzeży Nowej Anglii

około 18:30, około dwóch godzin po zachodzie słońca, Obserwatorzy zgromadzeni wokół Bostonu Zgłoszono, że widział kulę ognia u wybrzeży Atlantyku, poruszającą się na zachód w kierunku granicy Maine i New Hampshire.

Meteoryt został opisany jako bardzo jasny biały kolor, który jest bardzo szybki i nie pozostawia śladów. W przeciwieństwie do innych wydarzeń późnym wieczorem, ten meteor prawdopodobnie by się roztrzaskał

Widziałeś go?

American Meteor Society, organizacja non-profit, która monitoruje aktywność meteorytów na całym świecie, zbiera raporty od naocznych świadków na wszystkich poziomach doświadczenia, a strona internetowa prowadzi Cię krok po kroku Zgłoś, co widziałeś.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *